No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Lenartovciach vynovili obecnú požiarnu zbrojnicu, v Hajnáčke začnú v budúcom roku

V obci Lenartovce v okrese Rimavská Sobota zrekonštruovali v tomto roku z prostriedkov regionálneho operačného programu starú obecnú požiarnu zbrojnicu za približne 280 tis. eur. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta Ján Rákosi, obec projekt kofinancovala piatimi percentami, rekonštruovať začali v marci a kolaudácia bola v novembri. Ako Rákosi priblížil, v obecnej zbrojnici vynovili dve veľké garáže, kancelárske priestory, kuchyňu, pribudlo aj materiálové zabezpečenie. Podľa jeho slov, slávnostná kolaudácia však bude začiatkom budúceho roka. V obci, ktorá má viac ako 500 obyvateľov a zo zákona je povinná mať zriadený obecný hasičský zbor, je podľa starostu približne 35 dobrovoľných hasičov.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v minulosti vytipovalo v okrese Rimavská Sobota tri lokality, ktoré by mali slúžiť na skrátenie času dojazdu príslušníkov Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote. Okrem Lenartoviec sa rekonštruovať bude v Hajnáčke, kde podľa starostu Jozefa Hunyáka začnú v prvých mesiacoch nového roka. „Hneď, ako to počasie dovolí,“ uviedol pre Rimava.sk starosta Hunyák, podľa ktorého obec dostane na rekonštrukciu z eurofondov 260 tis. eur, pričom kofinancujú približne 12 tis. eur. „Naši dobrovoľní hasiči dlhodobo vyhrávajú na súťažiach,“ poznamenal starosta z obce, ktorá má približne 20 dobrovoľníkov.

Treťou vybratou lokalitou je mesto Tisovec. „Vieme, že sme boli vybratí, no zatiaľ hľadáme vhodný objekt,“ povedal pre Rimava.sk primátor Tisovca Peter Mináč.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross