No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Lučenci pripravujú 3. ročník Nočného behu mestom

21. septembra 2023 | | | |  | 

LUČENEC – Profesionálni i rekreační bežci sa v piatok, 22. septembra stretnú na 3. ročníku Nočného behu mestom Lučenec. Milovníci behu vyštartujú o 19:15 hod. spred synagógy naprieč ulicami mesta. 

„Nočný beh je výnimočný už len tým, že štart a cieľ sú priamo pred synagógou a trať, ktorá je v dĺžke 4,5 kilometra vedie priamo osvetleným centrom mesta. Pre pretekárov sú prichystané rôzne svetelné a pyroefekty ako aj skupina MIKO band. Tento beh sa stal obľúbeným, dôkazom je, že sa ho zúčastňuje cez 250 až 350 pretekárov zo Slovenska a Maďarska,“ uviedol riaditeľ pretekov Marian Duzbaba.

Článok pokračuje pod reklamou


Nadšenci cykloturistiky sa s nami môžu vybrať do susedného Maďarska. Mesto Lučenec v spolupráci s OZ Novohrad a Mestským informačným centrom organizujú v sobotu (23. septembra) pre cyklistov aj peších turistov výlet k jazeru Velence, kam sa z Lučenca dopravíte autobusom. Jazero Velence je obľúbeným cieľom cyklistov.

Pri zdolávaní prevažne rovinatej trasy dlhej približne 30 kilometrov môžete obdivovať flóru a faunu jazera, plné prekvapení sú však aj okolité dedinky, v ktorých sa oplatí zastaviť.

Podujatie Nočný beh bude súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý je hlavná informačná kampaň Európskej komisie o udržateľnej mestskej mobilite. Tá pozýva mestá a obce z celej Európy, ale aj z ďalších krajín, aby sa jej zúčastnili. Kampaň prebieha každý rok od 16. do 22. septembra. "Mesto Lučenec sa aj tento rok do kampane zapojilo a pre obyvateľov si pripravilo niekoľko aktivít. Tohtoročnou témou Európskeho týždňa mobility 2023 je ´Šetri energiu´," informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross