No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Lučenci si zasurfujete na internete jednoduchšie, mesto chce zaviesť verejné Wi-Fi

Lučenec plánuje zaviesť verejný internet v troch lokalitách v meste. Pôjde o službu, ktorá je zo strany obyvateľov v poslednej dobe žiadaná. Informovala o tom Andrea Ochabová, referentka stratégie a rozvoja mesta. 

“Mesto Lučenec plánuje vytvoriť podmienky pre voľný prístup k internetu na viacerých miestach komunitného života a poskytnúť tak svojim občanom i návštevníkom komplexné služby s využitím aj chytrých riešení s ohľadom na životné prostredie. Pripojenie na internet je v súčasnej dobe očakávanou a zo strany obyvateľov vyžadovanou službou,” povedala Ochabová. 

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnila, verejný internet už v meste majú. “V súčasnosti je pre obyvateľov i návštevníkov nášho mesta k dispozícii voľný prístup k internetu v rekreačno-oddychovej zóne Ľadovo a tiež na mestskom kúpalisku v Lučenci.

Celková suma na zrealizovanie dosiahla 4 500 eur, z toho spolufinancovanie zo strany mesta je 225 eur. 

Mesto sa zapojilo do projektu s názvom “Wifi pre Teba”, cez ktorý chce zrealizovať tento nápad. Projekt rieši vybudovanie Wi-Fi prístupových bodov v meste Lučenec na miestach komunitného života.

"Predpokladané umiestenie prístupových bodov bude na uvedených miestach: Námestie republiky, Kubínyiho námestie, Rúbanisko II. pri kamenných kvetoch. Všetky prístupové body sa budú identifikovať ako "WiFi pre Teba" a po úspešnom pripojení sa každému užívateľovi zobrazí ako uvítacia stránka mesta Lučenec www.lucenec.sk,” konkretizovala Ochabová.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross