V Lučenskom parku sa to hemžilo cyklistickými talentami, nechýbali ani tie rimavskosobotské

sagan-tourDetská Tour Petra Sagana začala novú sezónu po roku opäť v Lučenci. Podmienky v mestskom parku sa organizátorom natoľko zapáčili, že v sobotu, 1. apríla, sa v Lučenci opäť zišli mladé nádeje z celého Slovenska. Chýbal už len samotný Peter Sagan.

Park v Lučenci bol plný detí a hlavne bicyklov. Peter Sagan nemohol prísť lebo v nedeľu obhajuje triumf na pretekoch okolo Flámska. Mnohí cyklisti však veria, že aj tento ročník sa niekde v ďalšom kole s Peťom Saganom stretnú naživo.
V Lučenci štartovalo približne 400 detí v šiestich kategóriách. Bola dobrá atmosféra, nechýbali ani fanúšikovia, bubny a deti dokázali, že cyklistika má budúcnosť a môžu sa jej venovať všetky vekové kategórie. Dôkazom toho boli aj mladí cyklisti z Rimavskej Soboty, ktorí tento rok začali súťaž pod vedením skúseného cyklistu Filipa Balciara. Pódiové miesto im neušlo. Na stupeň víťazov sa postavil Michal Šiminský (2.miesto), ktorý bol minulý ročník celkovo tretí. V kategórii STARŠÍ žiaci sa ešte na 18. mieste umiestnil Filip Kováč a na 26.mieste Erik Báthory. Cyklista Andrej Hrivnák obsadil 29.miesto a nováčik Roman Vaľo obsadil 34.miesto v kategórii MLADŠÍ žiaci. Dominika Hrivnáková zabojovala v kategórii MILI dievčatá a skončila na 17.mieste.
Na tohtoročnej Detskej Tour Petra Sagana v každom kole série boduje prvých 15 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 20 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 14, tretí 13 až po pätnásteho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod.

V prípade, že v kategórií štartuje 35 a viac súťažiacich tak boduje prvých 20 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 25 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 19, tretí 18 až po dvadsiateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 50 a viac súťažiacich tak boduje prvých 30 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 35 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 29, tretí 28 až po tridsiateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod.

Ďalšie kolá Detská tour Petra Sagana pokračujú v obci Zašová (30.4.), Nitra (7.5.), Súľov (21.5.), Banská Bystrica (4.6.), Kežmarok (18.6.), Svit (13.8.), Hrabušice (3.9.), Topoľčianky (10.9.), Bratislava (30.9.)

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Radovan Kováč