No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V medzinárodnom turnaji učiteľov osem tímov. Zvíťazili futbalisti základných škôl

9. februára 2015 | |  | |

zakladne-skoly-rimavska-sobotaDo 22. ročníka futbalového turnaja učiteľov a zamestnancov škôl sa tento rok zapojilo osem tímov, ktoré súťažili v dvoch skupinách v telocvičniach rimavskosobotských stredných škôl. Víťazom sa po tesnom skóre stali futbalisti mužstva Základné školy mesta Rimavská Sobota, ktorí vo finále zdolali v pomere 2:1 obhajcov titulu spred posledných štyroch rokov.

 

Ing.Karol Kisantal

Ing.Karol Kisantal

"Nemôžeme stále vyhrávať aj keď motiváciu sme mali, víťazom blahoželáme," povedal po zápase pre Rimava.sk riaditeľ Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠ TaP) Karol Kisantal, ktorý sa tiež zapojil do bojov. Ako ďalej riaditeľ spomenul, cieľom turnaja v minifutbale o Putovný pohár riaditeľov škôl SOŠ TaP a Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) bolo stretnúť sa s kolegami a popritom si zašportovať. Kisantal ďalej uviedol, že si veľmi cení príchod kolegov z Bardejova, ktorí sa tento rok zúčastnili aj napriek tomu, že polovica tímu bola chorá. "Zápasy však odohrali so cťou. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k hladkému priebehu a podporili akciu," dodal Kisantal.

Turnaj bol tento rok vyhodnotený v priestoroch SOŠ TaP na Okružnej ulici. Najlepším strelcom sa stal Róbert Wereszky (SOŠ TaP), ktorý strelil osem gólov. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Boris Sojka (Základné školy mesta RS). Cenu útechy získalo družstvo SSOŠ Bardejov. Podľa Kisantala bol napínavý aj zápas o tretie miesto v telocvični SOŠOS, kde sa stretlo domáce mužstvo SOŠOS s Gymnáziom Ivana Kraska. O víťazovi sa rozhodlo až v jedenástkach, tretie miesto napokon vybojovali futbalisti Gymnázia.


turnajCelkové poradie turnaja:

1. Základné školy mesta RS
2. SOŠ technická a agropotravinárska RS
3. Gymnázium RS
4. SOŠ obchodu a služieb
5. Surányi Kazincbarcika
6. Špeciálne školy RS
7. Keri Eger
8. Súkromná SOŠ Bardejov

FINÁLE: SOŠ TaP – Základné školy 1:2

góly: Wereszky - Tuza a Drak
Zostava SOŠ technickej a agropotravinárskej: Milan Špaček, Miroslav Martiš, Miroslav Uhrin, Štefan Szőke, Robert Wereszky, Štefan Vámoš, Jozef Morong, Ján Barto, Karol Kisantal
Základné školy mesta RS: Peter Černý, Peter Nôta, Boris Sojka, Gabriel Tuza, Tomáš Pál, Viliam Vidinský, Michal Slovák, Marek Drak.

 

Turnaj vznikol v 90-tych rokoch z iniciatívy riaditeľov stredných odborných učilíšť – SOU poľnohospodárske, potravinárske a SOU služieb. Okrem domácich futbalistov sa turnaja zúčastnili aj učitelia zo SSOŠ Bardejov a z dvoch partnerských škôl v Egri a Kazincbarcike. Víťazom minulého ročníka sa stalo mužstvo Spojenej školy (súčasná SOŠ TaP) na Okružnej ulici.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross