No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V meste majú 24 funkčných kamier, mestskí policajti riešili 152 oznámení

HNÚŠŤA – Až 24 funkčných kamier je rozmiestnených v uliciach mesta Hnúšťa. Informoval o tom náčelník Mestskej polície (MsP) v Hnúšti Peter Rukavica, ktorý vypracoval a predniesol správu o činnosti MsP za rok 2020.

Ako Rukavica ďalej doplnil, na nové kamery plánujú preinvestovať v roku 2021 ďalších 10-tisíc eur. Primátor Roman Lebeda sa za to poďakoval poslancom. „Je na mieste povedať, že rozšírenie kamerového systému je vďaka poslancom, ktorí toto rozširovanie schválili ako aj na minulý, tak aj na tento rok,“ povedal Lebeda.

Článok pokračuje pod reklamouNáčelník v rámci bodu o správe činnosti MsP za rok 2020 predstavil štyri oblasti, v ktorých sa niesol život MsP za uvedený rok. „V prvom rade išlo o doplnenie tímu MsP o nového člena. Tým sa skvalitnia práca hlavne pri výkone. Druhou udalosťou bola reorganizácia pracovných miest na sledovaní kamerového systému, kde sa znížil počet zamestnancov z päť na dva. Tretia udalosť bolo skvalitnenie kamerového systému o doplnenie statických kamier. Poslednou udalosťou bola reorganizácia práce počas pandémie koronavírusu,“ uviedol Rukavica.

Ako sa uvádza priamo v správe o činnosti, MsP prijala v roku 2020 152 oznámení. Z nich bolo najviac (15) na Hlavnej ulici, 14 ich bolo v časti Hačava Skálie a 13 na ulici 1. mája. Okrem toho museli policajti dvakrát použiť donucovacie prostriedky, dvom ľuďom obmedzili osobnú slobodu a dokázali nájsť aj jednu osobu, po ktorej bolo vyhlásené pátranie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross