No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V meste môže fungovať poriadková služba, má to znížiť nezamestnanosť

RIMAVSKÁ SOBOTA - Miestna občianska poriadková služba (MOPS) fungovala v Rimavskej Sobote do novembra 2020. Teraz sa môže opäť obnoviť a to vďaka projektu Zvýšenie zamestnanosti a zamestnateľnosti ľudí žijúcich v prostredí MRK poskytovaním miestnej občianskej poriadkovej služby. 

Článok pokračuje pod reklamou


K bodu bola priložená dôvodová správa, v ktorej je projekt predstavený. “Mesto Rimavská Sobota predkladá v rámci horeuvedenej výzvy projekt na poskytnutie služieb miestnej občianskej poriadkovej služby scieľom zabezpečiť verejný poriadok abezpečnosť a zvýšiť finančnú gramotnosť, zamestnateľnosť a zamestnanosť marginalizovaných komunít, predovšetkým Rómov, pre 8 členov MOPS na 15 mesiacov,” píše sa v správe. 

Ako sa tam ďalej uviedlo, predpokladané náklady na realizáciu sú 135-tisíc eur na rok. “Spolufinancovanie mesta vo výške 5% predstavuje 6 753,10 EUR. Spolufinancovanie bude zabezpečené z rozpočtu mesta a bude zapracované do rozpočtu nasledovných 2 rokov po schválení NFP,” doplnilo sa v správe. 

MOPS fungovala, ako sme už spomínali, do novembra 2020. Jej prácu zhodnotil náčelník Mestskej polície Peter Berecz, avšak, nebol s ňou úplne spokojný. “S touto hliadkou, keď mám povedať pravdu, v poslednom roku musím vysloviť nespokojnosť. Je veľký problém vybrať tam ľudí, ktorí sú zodpovední a chceli by pracovať. Hlavne pokiaľ bývajú v tejto komunite, nechcú ani zakročovať, majú strach,“ načrtol Berecz.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross