No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V mestskom zastupiteľstve bude nový poslanec, Ján Farkaš

Novým poslancom rimavskosobotského mestského zastupiteľstva bude Ján Farkaš, ktorý nastúpi ako náhradník. Jedno poslanecké kreslo v mestskom parlamente ostalo prázdne po tom, ako Alica Csobová minulý mesiac prehrala boj s ťažkou a dlhou chorobou.

Ako pre Rimava.sk potvrdila Marta Feketeová, vedúca odboru vnútornych vecí na mestskom úrade, na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, 13. decembra, by mal poslanecký  sľub zložiť Ján Farkaš. Podľa počtu získaných hlasov vo vlaňajších komunálnych voľbách síce v piatom volebnom obvode (Tomašová, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec) nasledoval Gejza Farkaš a Ján Farkaš ml., obaja však samospráve písomne oznámili, že na uprázdnený mandát nenastúpia. Novým poslancom sa tak stane 66-ročný Ján Farkaš, ktorý kandidoval ako podnikateľ, za Stranu demokratickej ľavice. Podľa našich informácií by mohlo ísť o tzv. rómskeho kráľa.

Zmena v radoch poslancov bude druhou v tomto volebnom období. V lete poslankyňu Anitu Antalovú nahradil Dušan Hlinka. Antalová bola vymenovaná za riaditeľku Základnej školy P. K. Hostinského, kvôli nezlučiteľnosti funkcií preto došlo k zániku jej poslaneckého mandátu. Zmena nastala v rámci ľavicového bloku.

V devätnásťčlennom poslaneckom zbore mala doteraz miernu prevahu pravica v pomere 10:9. Alica Csobová bola členkou pravicového poslaneckého bloku, po nástupe náhradníka sa situácia môže zmeniť. Ako však pre Rimava.sk povedal Ján Végh, šéf ľavicového bloku, s Jánom Farkašom, ktorý by mal nastúpiť ako náhradník, zatiaľ nehovorili, podľa jeho slov rozhodnutie ostane na ňom.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross