No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Muránskej planine zachraňovali mladíka, spadol z útesu

perex-muranHasiči ako aj horskí záchranári ratovali uplynulú sobotu mladíka, ktorý spadol zo skalného útesu v Muránskej planine, okres Revúca. Ako ďalej informuje Horská a záchranná služba (HZS) 18-ročný mladík bol účastníkom Turistického zimného prechodu, kedy sa pri zostupe z vrchu Poludnice pošmykol, spadol približne niekoľko desiatok metrov a zostal v nedostupnom skalnatom teréne.

„Pre zlé počasie nebolo možné nasadiť leteckú techniku. Na miesto nešťastia boli vyslaní záchranári HZS zo Slovenského raja a Nízkych Tatier, zároveň bola vyslaná posádka RLP a príslušníci HaZZ,“ uvádza HZS, ktorého príslušníci boli pri zranenom mužovi ako prví.

Ako Rimava.sk informovali z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici na miesto boli vyslaní štyria príslušníci, pri zásahu použili jeden kus techniky.

Podľa HZS muža vyšetrili a poskytli mu neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Ako ďalej horskí záchranári informujú, po fixácii a nabalení do vákuového matraca zraneného pripravili na spust v strmom teréne pomocou lanovej techniky v dĺžke 400 metrov a následne ho takmer tri hodiny transportovali k posádke RLP, ktorá pacienta s podozrením na zlomeninu dolnej končatiny dopravila do nemocnice. „Záchranári HZS ukončili záchrannú akciu návratom na základňu o polnoci,“ uvádza HZS.

Zdroj: Rimava.sk (spracované podľa HZS)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross