No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V najcennejšom drese sa môže predstaviť basketbalista Lučenca. Získal ocenenie najlepšieho hráča

17. februára 2024 | | | |  | 
Foto: Igor Cibula

LUČENEC – Slovenská basketbalová reprezentácia privíta už 22. februára na domácej pôde Belgicko. Zápas sa hrá v rámci "riadnej" kvalifikácie, do ktorej sa Slovensko prebojovalo po 8 rokoch.

Duel by sa mal hrať v zrekonštruovanej Hale Pasienky, ktorá je domovským stánkom aj Interu Bratislava. V najcennejšom drese by sa mal predstaviť aj hráč BKM Lučenec Matej Siládi.

Článok pokračuje pod reklamou


Nedávno tento hráč, ktorý hráva na poste krídelníka, získal aj ocenenie Peak najlepší slovenský hráč do 23 rokov druhej štvrtiny. Jeho výkony tak neunikli reprezentačnému trénerovi Aramisovi Nagličovi.

Širšia nominácia Slovenska na zápas s Belgickom

Matej Majerčák (NH Ostrava/ČR), Dalibor Hlivák, Michael Fusek (obaja Spišskí Rytieri), David Abrhám (Patrioti Levice), Samuel Volárik, Juraj Páleník (obaja BC Komárno), Jakub Mokráň (BK Opava/ČR), Matej Siládi (BKM Lučenec), Milan Szabó (Inter Bratislava), Dávid Novák (ERA Basketball Nymburk/ČR), Vladimír Brodziansky (Joventut Badalona/Šp.), Marek Doležaj (Keflavík IF/Isl.), Andre Jones (Dinamo Bukurešť/Rum.), Mário Ihring (Atomerőmű SE Paks/Maď.), Šimon Krajčovič (JobStairs GIESSEN 46ers/Nem.), Timotej Malovec (KK Mega MIS Belehrad/Srb.), Tomáš Pavelka (BC Šiauliai/Lit.)


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross