No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V našich okresoch platí výstraha druhého stupňa pred silnými búrkami

Foto ilustračné a archívne. Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – Počas posledného dňa v týždni (7. júna) hrozí, že v našich okresoch udrú silné búrky, dážď a krupobitie.

Odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vydali v našich regiónoch výstrahu druhého stupňa pred búrkami. Podľa predpovedí by na niektorých miestach v okresoch Rimavská Sobota, Revúca a Poltár mohlo spadnúť 30 – 40 milimetrov zrážok za 30 minút.

"Výskyt sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ich intenzita je nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia materiálnych škôd je vysoká. Predstavujú veľké nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, môžu byť obmedzené až znemožnené ľudské aktivity a pohyb osôb. Je potrebné venovať zvýšenú pozornosť informáciám o meteorologickej situácii, sprievodných javoch a sledovať pokyny krízových zložiek (CO, starostovia, ministerstvá a pod.)," upozorňujú meteorológovia.

Článok pokračuje pod reklamou


Zároveň dopĺňajú, že silný vietor môže spôsobiť škody na vegetácii, lesoch, na budovách, elektrickom vedení a ďalších objektoch. Lietajúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú riziko pre ľudské zdravie. Popadané stromy alebo iné nahromadené škody môžu obmedziť až paralyzovať dopravu.

"Krúpy môžu poškodiť vegetáciu, väčšie krúpy môžu poškodiť strechy, skleníky, automobily a podobne. Súvislá vrstva krúp na komunikácii môže prechodne obmedziť cestnú premávku."

Výstraha druhého stupňa bude platiť od 10:00 do 18:00. V susednych regiónoch sú zatiaľ vyhlásené výstrahy prvého stupňa pred búrkami.

Zdroj: SHMÚ
Zdroj: SHMÚ

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross