No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V nehodovom úseku začnú vyrubovať stromy, premávku bude riadiť polícia

Stromy v nehodovom úseku pri obci Bakta, okres Rimavská Sobota, začnú vyrubovať. Na tieto práce Lesy SR OZ Rimavská Sobota vybrali štyri termíny. Prvý výrub stromov bude túto nedeľu, 7. augusta od 8:00 hod. Premávku bude riadiť polícia. Rimava.sk o tom informoval Gabriel Kovács, vedúci výrobno-technického úseku Lesy SR OZ Rimavská Sobota. Ako ďalej priblížil, hoci stanovili na výrub aj ďalšie termíny v priebehu augusta, práce by chceli stihnúť za jeden deň.

Podľa jeho slov by malo ísť celkovo o približne 360 metrov kubických dreva, ktoré vyrúbu. „Nie je to však presné číslo. To budeme vedieť až po prácach. Tie budú mať na starosti štyri partie s traktormi,“ poznamenal Kovács. Ako doplnil, ak by výrub nestihli počas nasledujúcej nedele, s políciou dohodli ďalšie termíny. Práce by tak pokračovali o týždeň neskôr v sobotu i nedeľu (13. a 14. augusta) ako aj v nedeľu, 21. augusta.

Na vyrúbanie niekoľkometrového pásu stromov popri ceste poukázala ešte začiatkom roka dopravná polícia. Dôvodom je zvýšený počet dopravných nehôd, z ktorých nejedna skončila tragicky. Poslednou obeťou za Baktou bola vodička, ktorá v zákrutách prešla do protismeru a narazila do ťahača. K tragickej nehode došlo v apríli minulého roka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross