No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V okolí svetelnej križovatky opravujú chodníky

chodnikyV okolí svetelnej križovatky v Rimavskej Sobote opravujú chodníky, starý popraskaný asfalt nahradí zámková dlažba a okrasná zeleň. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, opravy najfrekventovanejších častí chodníkov v meste robia svojpomocne, z prostriedkov na údržbu mestských komunikácií. "Náklady na údržbu a výtlky nie sú vysoké, skoro všetky mestské cesty máme opravené," povedal Barto. Chodník medzi svetelnou a kruhovou križovatkou je už takmer hotový, s prácami začali tento týždeň už aj na druhej strane cesty na B. Bartóka, pri Základnej škole M. Tompu a v smere na Bottovu ulicu. Ďalšie opravy chodníkov samospráva plánuje na Školskej ulici, podľa Barta to bude záležať od počasia ako aj od financií.

Podľa viceprimátora Ladislava Rigóa jeden chodník na B. Bartóka je ž takmer hotový a v uplynulých dňoch začali s prácami na druhej strane cesty, pri križovatke. Ako ďalej spomenul, je to najfrekventovanejšia cesta a pracujú na tom, aby Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý ju má v správe, vyasfaltoval nanovo úsek medzi križovatkami. Opravené má byť aj parkovisko pred bytovým domom, ktoré je podľa viceprimátora v dezolátnom stave. Úpravu rozpočtu na prípadné dofinancovanie Rigó nevylúčil. Kolko budú stáť terajšie opravy Barto ani Rigó zatiaľ uviesť nevedeli.

Na jeseň má samospráva v pláne ďalšiu etapu rekonštrukcie ciest a chodníkov, na ktoré si mesto vezme úver. Rimavskosobotskí poslanci na tento účel odsúhlasili približne 260 tisíc eur, opravených má byť približne 30 lokalít. Zoznam bol vytvorený aj na základe požiadaviek občanov z verejných hovorov. Podľa zoznamu uverejnenom na stránke mesta ide o vjazd a parkovisko na Ulici SNP. Okrem toho sa má asfaltovať na Ulici Tompovej, Š.M.Daxnera, Stavbárov, Bottovej, Rimavskej, Cukrovarskej – od LIDLu po Obchodnú akadémiu, prístup ku garážam na Včelinci a cesta v Mojíne, na Vyšnej Pokoradzi či Novej ulici. Z chodníkov ide o Rožňavskú, Bottovu, Fučíkovu, Bodona, Rybársku, Rimavskú, Novomeského ulicu, Železničiarsku či Malohontskú 1 až 5, chodník od reštaurácie Carera po Gaštanovú ulicu, na Hostinského ulici od materskej školy po firmu RS net, vnútrobloky na Družstevnej ulici.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross