No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V októbri pokračuje asfaltovanie ulíc za vyše polmiliónový úver, podľa primátora je to v poriadku

Rimavskosobotská samospráva by mala od začiatku októbra pokračovať v asfaltovaní ciest a chodníkov. Práce podľa primátora Jozefa Šimka by mali predstavovať 620 tis. eur. Na túto sumu si samospráva zoberie úver, ktorý poslanci odsúhlasili už na jar tohto roka. Ako primátor na uplynulom zastupiteľstve avizoval, úverové zaťaženie mesta bude aj po tom v norme.

O asfaltovaní Šimko informoval v závere minulotýždňového zastupiteľstva na margo niektorých poslancov, ktorí avizovali stav na jednotlivých komunikáciách. Podľa primátora by sa tak mali pustiť do asfaltovania na Ulici Sabovej, Rožňavskej – garáže, Družstevnej – vnútrobloky, tiež na Ulici Bakulínyho, Hurbanova, Šrobárova po Bakulínyho a po Železničnú. Asfaltovať budú aj Ulicu Kpt. Šmála, Jánošikovú od mosta cez Rimavu po križovatku na Malohontskej, ďalej Ulicu Janka Kráľa i komunikáciu pri garážach, Ulicu Železničnú, Hostinského pri bytovkách 6-18, Ulicu Eduarda Putru, rovnako aj chodníky na Dobšinského ulici. Nový asfalt pribudne aj za bytovkou B1 na Sídlisku Rimava ako aj pri činžiakoch 1, 3, 5, 7, na Ulici Gaštanová, Škultétyho, Záhradnícka, Pivovarská a Ulici Cestárska na Šibeničnom vrchu.

„Toto je to, čo ste odsúhlasili, toto ideme robiť,“ dodal primátor, podľa ktorého by s asfaltovaním ciest a chodníkov mohli začať od 1. októbra. „Nemám strach, pretože nám to dokopy vyjde približne 620 tis. eur. Keď sme to prepočítali s ekonómom, tak viete, že úverové zaťaženie mesta keď sme my všetci spoločne nastupovali bolo 41,8 percent. Vypadá to tak, že dnes máme 28,6 alebo 28,7 percent. Ak zoberieme tých 620 tis. eur vyskočí úverové zaťaženie mesta na 32,5 alebo 32,6 percenta, takže aj tak budeme v norme. Viete veľmi dobre, podľa nariadenia ministerstva financií môžeme ísť až do 60 percent, takže je to v poriadku,“ avizoval Šimko pred poslancami.

V rámci všeobecnej rozpravy okrem asfaltovania ulíc z ďalšieho úveru, primátor spomenul i aktuálnu výstavbu kruhového objazdu na Ulici Malohontskej. Podľa Šimka idú práce podľa plánu a do 15. októbra by mal byť „kruháč“ hotový. Ako doplnil, odovzdať by ho následne mali približne týždeň po dokončení, medzi 20. až 23. októbrom.

Na redakciu Rimava.sk sa obrátilo niekoľko obyvateľov Rimavskej Soboty. Podľa ich slov na výstavbe kruhového objazdu sa podieľa málo pracovníkov. „Cez deň tam vidím pracovať dvoch-troch pracovníkov,“ povedala jedna z obyvateliek bytovky na Ulici Malohontskej. Výstavba sa však dotkla aj obyvateľov na Francisciho ulici, kadiaľ vedie obchádzková trasa. Podľa nich je to od hluku áut na nevydržanie. Skúšku nervov však zažívajú aj samotní vodiči áut. V dôsledku uzatvorenej dvojprúdovky sa tvoria na cestách v centre mesta, najmä v popoludňajších hodinách, dlhé kolóny.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross