No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Pekle Gemera to začína vrieť, cez víkend sa do okolia Teplého Vrchu chystá okolo 200 cyklistov

Počas celého víkendu by vodiči mali byť ohľaduplnejší na cyklistov v okolí Teplého Vrchu, Vyšnej Pokoradze či Lukovíšť v okrese Rimavská Sobota. Sústrediť sa tu bude približne 200 jazdcov na pretekoch pod názvom Grand Prix Gemer. Ide o druhý ročník po minulých vydarených pretekoch, ktoré sú zaradené do Slovenského pohára masters, tiež známeho pod menom Merida road cup a zároveň sú Majstrovstvami Slovenska v cestnej cyklistike v kategóriách masters. Centrom bude miestna základná škola na začiatku obce, kde bude štart aj cieľ. Podľa organizátorov očakávajú viac cyklistov ako minulý rok, prihlásiť sa bude dať aj na mieste pred pretekmi.

Okrem profíkov tu však pre veľký záujem uplatnenie nájdu aj hobby cyklisti na verejných pretekoch, pre ktorých je pripravené jedno kolo, ako aj dávnejšie avizovaná novinka, nedeľňajšia časovka na Lipovec. Jej štart bude v nedeľu pri farme v odbočke na Hostišovce. Pretekárov počas víkendu aj tento rok zmeria elektronický merač času. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol predseda Cyklistického klubu Rimavská Sobota Ondrej Bakša, bicykle pre verejné preteky najrýchlejšieho muža i ženu sú zabezpečené a zakúpené.

„Poháre pre každú vekovú kategóriu sú vyleštené,“ doplnil Bakša, podľa ktorého účasť na večerný program prisľúbil aj Jožo Pročko. Podľa jeho slov sa v sobotu 4. augusta od 10.00 hod. bude v úseku R. Sobota – Teplý Vrch pohybovať okolo 200 cyklistov s konvojmi áut. Premávka bude riadená políciou. „Z tohto dôvodu chceme vodičov požiadať, aby na cestu do T. Vrchu radšej využili cestu na Baktu – Veľký Blh – T. Vrch, ďakujeme,“ dodal Bakša.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross