V poslednom domácom zápase základnej časti plný dom a víťazstvo nad poľským Sanokom

27. decembra 2018 | | |  |

V predvianočnú sobotu, 22. decembra, nastúpili hokejisti HKM Rimavská Sobota na svoj posledný zápas základnej časti na domácom ľade. Ich súperom bol zahraničný účastník ligy HK 58 Sanok, pre ktorý bol tento zápas nesmierne dôležitý, pretože rozhodoval o ich postupe do play-off. Domácim zase išlo o udržanie si druhej priečky. Svoje vedenie si posilnili aj v minulotýždňovom zápase v Sabinove, ktorý zdolali 1:6. O góly sa postarali najmä ruskí hráči. Hetrik strelil Artem Dmitriev a po jednom Denis Moroz a Georgy Vilchinskyi. Presnú strelu zaznamenal aj kapitán mužstva Ján Slovák.

Premiéru v predvianočnom zápase zaznamenal Radoslav Gábor, ktorý už v predchádzajúcich sezónach hájil farby Soboťanov. Zápas medzi Rimavskou Sobotou a poľským Sanokom mal všetko čo by dobrý zápas mal mať. Rýchlosť, nasadenie, napätie a pekné góly boli zaručené. Početná divácka kulisa si na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote vychutnala zaujímavý zápas naplno. Do zápasu lepšie vstúpili domáci. Skóre otvorili v 13. minúte. Jakub Škantár po vykorčuľovaní z trestnej lavice získal v strednom prihrávku od Demida Luchnikova a počas stále pretrvávajúceho oslabenia zakončil strelou pod rameno. V prvej tretine sme viac gólov nevideli, no tá druhá už bola na góly bohatšia. V úvode druhej tretiny sa hosťom podarilo vyrovnať. V 23. minúte využil presilovku Hubert Demkowicz strelou do modrej čiary. O pár minút nastal rozhodujúci moment zápasu, keď domáci stiahli vedenie na svoju stranu. Podarilo sa im streliť dva góly v priebehu 12 sekúnd. Najprv v presilovke Denis Moroz prekonal brankára delovkou z vrchu kruhov. Následne zachytil nepresnú prihrávku hostí pred bránou Artem Dmitriev a jednoducho zakončil. V 36. minúte sa do brejku po prihrávke od Jána Slováka dostal Michal Šagát a strelou pod hornú žrďku zvýšil na 4:1. O pár sekúnd hostia opäť využili presilovku. Nastrelený puk od modrej dotlačil do odkrytej brány Konrad Filipek. V poslednej minúte druhej tretiny ešte domáci využili jednu presilovku. Strelu Radoslava Gábora od modrej tečoval Demid Luchnikov. V 50. minúte znížili hostia na 5:3, keď príklepom od modrej strieľal Boguslaw Rapala, tiež počas presilovky. Od 55. minúty sa hostia snažili o zníženie hrou bez brankára, no vážnejšiu šancu si nevybudovali. Minútu pred koncom zápasu stanovili domáci konečné skóre 6:3, po góle Ivana Zorvana. Po záverečnom klaksóne sa na ľade strhla ešte jedna bitka. Rozdali si to dvaja ruskí hráči. Za domácich Demid Luchnikov a za hostí Maxim Kondrashov. Zaujímavosťou zápasu je, že všetky tri góly, ktoré dali hostia boli počas presilovej hry, keď na trestnej lavici sedel vždy ten istý domáci hráč.

HKM Rimavská Sobota - HK 58 Sanok 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)
Góly: 13. Škantár Jakub; 27. Moroz Denis; 27. Dmitriev Artem; 36. Šagát Michal; 40. Luchnikov Demid; 59. Zorvan Ivan - 23. Demkowicz Hubert; 36. Filipek Konrad; 50. Rapala Boguslaw.
Strely: 43:27. Vylúčenia: 9:9 na 2 min., navyše Luchnikov a Kondrashov 5+DKZ za bitku. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Greguš - Paulík, Staššák. Diváci: 500.

Týmto víťazstvom si hráči HKM upevnili prvú priečku v tabuľke. Stále to však nemusí byť definitívne, pretože Gelnica má stále otvorený jeden zápas s Kežmarkom, ktorý rieši disciplinárna komisia SZĽH. Práve proti Gelnici sa Rimavskosoboťania stretnú v poslednom kole základnej časti v sobotu, 5. januára. Ak chcú na sto percent obsadiť prvú priečku musia v Gelnici bodovať.

Chceli by sme sa poďakovať našim fanúšikom, ktorý prišli na zápas so Sanokom v naozaj hojnom počte a zaknihovali návštevný rekord sezóny. Ďakujeme za perfektnú atmosféru, ktorú na štadióne urobili. V mene celého HKM by sme im chceli zapriať veľa úspechov do nového roku 2019. Veríme, že nám vašu priazeň zachováte aj v novom roku a tešíme sa na vás na zápasoch play-off.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke