No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V priemyselnom parku v Hnúšti pribudne stravovacia jednotka

29. decembra 2010 |  | |

Mesto Hnúšťa na severe Rimavskosobotského okresu získalo od ministerstva hospodárstva prostriedky na dobudovanie stravovacej a oddychovej časti priemyselného parku. Pre Rimava.sk to potvrdil primátor Hnúšte Michal Bagačka.

"Jedna časť priemyselného parku je podporená SARIO-m v rámci európskych projektov hnedých priemyselných zón a druhá časť v rámci priamej štátnej pomoci, kde sme rekonštruovali halu pre kórejského investora," pripomenul Bagačka. Ako dodal, na dobudovanie stravovacej a oddychovej časti už neboli finančné prostriedky. "V piatok, 10. decembra, som bol podpísať zmluvu na dofinancovanie tejto časti vo výške 239 tisíc euro," uviedol opätovne zvolený primátor, ktorý v polovici mesiaca vstúpil do tretieho funkčného obdobia. Podľa jeho slov má zásluhu na získaní financií aj poslanec Národnej rady SR Jaroslav Suja.

"Chceli by sme skvalitniť túto oddychovú a stravovaciu časť pre zamestnancov súčasných investorov a verím, že aj pre tých, ktorí do Hnúšte ešte len prídu," vyjadril sa Bagačka. "Aj z historického hľadiska bola Hnúšťa centrom severu nášho okresu a myslím si, že má danosti územia aj ľudského potenciálu na to, aby sa v našej oblasti rozvíjal priemysel," doplnil primátor. Ako uviedol, v priemyselnom parku pôsobia tri spoločnosti, pracuje tu približne 1300 ľudí. Mesto Hnúšťa získalo na obnovu hnedej zóny pred dvomi rokmi 8,42 milióna eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross