No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Sobote bude koncertovať La Gioia, Lenka Filipová i Richard Müller, Atlantídu zažijete dvakrát

perex-dom-kulturyV najbližšom období to bude v kultúre doslova vrieť. Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote pripravilo bohatú ponuku skvelých programov, v ktorej si určite každý milovník divadla, hudby, či iného žánru nájde to svoje. Prvá pozvánka smeruje ku prezentácii mladých Rimavskosoboťanov. V utorok, 29. marca sa o 18.00 hod. na koncerte v divadelnej sále predstavia Michal Antal - gitara, Juliana Čarnoká - klavír, Pavel Orosz - gitara, Alexandra Patakyová - spev, Evamária Reichelová - priečna flauta a Adriana Šajgalová - akordeón. Druhým koncertom 36. ročníka Hudobnej jari bude gitarový recitál Dariny Jókaiovej a Dávida Hnata. Koncertovať budú v utorok, 12. apríla o 18.00 hod. v Mestskej galérii. Vstupné na oba koncerty je 2 euro/1euro pre členov Kruhu priateľov hudby. Predaj vstupeniek na mieste.

V utorok, 5. apríla o 19.00 hod. sa v Rimavskej Sobote predstaví známe pop operné trio La Gioia v zložení Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník, ktoré vydalo v poradí štvrtý štúdiový album pod názvom Mia strada (Moja cesta). V rámci galakoncertu zaznejú úpravy domácich i svetových hitov a skladieb. Hosťom bude formácia La Gioia Divas, v ktorej účinkujú tri vynikajúce slovenské speváčky - Terézia Králiková, Natália Hatalová a Ivanna Bagová. Vstupné: 13 eur.

Rimavskosobotským ochotníkom bude patriť javisko divadelnej sály vo štvrtok, 7. apríla o 18.00 hod. Herci miestneho divadelného súboru Divosud sa predstavia v druhej premiére tragickej hry Júliusa Barč – Ivana, Matka. V postavách bratov, ktorí žijú vo vzájomnej nenávisti, sa predstavia Roman Čarnoký a Miroslav Kopec. V hlavnej úlohe matky, ktorá v závere hry umiera, uvidíme Naďu Garayovú, Hela Chrenková zahrá susedu Katu a Pavel Belán rolu notára. Hru pre potreby súboru upravil dramaturg Ľubo Šárik. Vstupné je 2 euro a 1euro pre študentov a dôchodcov. Predaj vstupeniek je na mieste.

Jedinečnú príležitosť zažiť koncertnú atmosféru, ktorú vytvorí česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka Lenka Filipová, budete mať v piatok, 22. apríla o 18.00 hod. V rámci koncertného tour Concertino 2016 spoločne so svojimi hosťami ponúknu úpravy klasických skladieb a najznámejšie speváčkine hity. Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, množstvom hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie do elity československých umelcov. Vstupné: 15 eur.

Muzikál Atlantída má obrovský úspech a špičkové obsadenie! Platí to aj v Rimavskej Sobote, kde si záujem divákov vyžiadal pridanie druhého predstavenia. „Pôvodný dátum, utorok 31. mája. o 19.00 hod. je vypredaný, pridali sme predstavenie deň pred, teda v pondelok 30. mája o rovnakej hodine“ povedala Tatiana Koniarová z MsKS a zároveň všetkých, ktorí avizovali svoj záujem vyzvala, aby si lístky prišli zakúpiť. Predstavenie s pesničkami Mira Žbirku v réžii Jána Ďurovčíka je plné skvelých hereckých, speváckych a tanečných výkonov. Strhujúci dej, množstvo energie, známe piesne, to všetko Vás čaká v muzikáli Atlantída. Vstupné: 30 eur.

„Plánujeme už aj program na kultúrne leto HOT ART, ktoré tohto roku otvorí skvelý koncert Richarda Müllera s kapelou. To najlepšie tour 2016 prinesie do nášho mesta vo štvrtok, 16. júna o 18.00 hod. najkrajšie balady,“ avizovala Regina Špitálová, ktorá ďalšie programy Hot artu zatiaľ neprezradila.

Intimita, šansón, komorné prostredie a nádherné aranžmány...takto by sa dal v skratke charakterizovať program Richarda Müllera, ktorý môžete zažiť na koncerte. Nenechajte si ujsť Milovanie v daždi, Rozeznávám, Rieka, Naša láska letí, Koniec sveta a ďalšie v podaní akustických hudobných nástrojov ako klarinet, flauta či kontrabas, ktoré spolu s rytmickou sekciou dotvoria neopakovateľný hudobný zážitok. O dokonalú súhru na javisku sa postará kapela v zložení Peter Markuljak - gitary, Matej Benko – klávesové nástroje, Martin Gašpar – kontrabas, Michal Žáček - dychové nástroje a Juraj Kuchárek – bicie nástroje. Vstupné: 25 eur / 24 eur.

Vstupenky na všetky podujatia sú v predaji v Mestskom kultúrnom stredisku a Turistickom informačnom centre, rezervácie na tel. čísle 56 215 50, viac informácií o podujatiach na www.domkultury-rs.sk.

Zdroj: MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross