No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Sobote oficiálne otvorili Klientske centrum, je v poradí 60-tym v rámci Slovenska

V zrekonštruovanej budove Okresného úradu na Ulici Hostinského v Rimavskej Sobote otvorili v utorok 25. februára nové Klientske centrum. Otvorili ho za prítomnosti nielen zamestnancov Okresného úradu, ale aj štátnych predstaviteľov.

Medzi nimi bol aj štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Michal Bagačka. Ako povedal, je to už 60-te Klientske centrum v rámci Slovenska a ďalšie sa rovnako majú otvárať. Podľa jeho slov Klientské centrá vnímajú ľudia pozitívne. V Rimavskej Sobote sú pod jednou strechou osem odborov, ktoré boli predtým na štyroch miestach v rámci mesta. Ako ďalej uviedol prednosta Okresného úradu Csaba Csízi, štátna správa sa tak priblíži k občanom a to tak, že občan kompletne vybaví agendu štátnej správy na jednom úrade.Vo svojom príhovore sa prednosta poďakoval svojim kolegom i zamestnancom za trpezlivosť počas rekonštrukčných prác budovy ako aj pri sťahovaní jednotlivých odborov. Podľa jeho slov to prebehlo bez väčších problémov aj za plnej prevádzky.

Budova na Ulici Hostinského prešla kompletnou rekonštrukciou. Podľa Csíziho bola zateplená fasáda s povrchovou úpravou ako aj zateplená a zrekonštruovaná strecha objektu. „Vymenili sa vonkajšie výplne otvorov, obnovil sa vykurovací a elektroinštalačný systém budovy,“ doplnil s tým, že bolo vybudované a zariadené výpočtovou technikou Klientske centrum na prízemí objektu.

Rekonštrukciou prešiel aj interiér budovy. „Boli vymenené vnútorné výplne otvorov, vymenené podlahové konštrukcie, zrekonštruované sociálne zariadenia a vymenené a doplnené zariadenie kancelárií,“ priblížil prednosta Csízi.

V budove Okresného úradu aktuálne sídli oddelenie dokladov ORPZ (kde si vybavíte občiansky a vodičský preukaz, cestovný pas), odbor živnostenského podnikania, starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, katastrálny odbor, odbor všeobecnej vnútornej správy, organizačný odbor aj odbor krízového riadenia. V rámci Klientského centra majú k dispozícii pomoc tzv. supervízora. Osoba, ktorá občanom po príchode na Okresný úrad poradí či nasmeruje na koho sa obrátiť ako aj pomôže ako postupovať pri vybavovaní daných záležitostí. Úradné hodiny Klientského centra sú v pondelok a utorok od 8:00 do 15:00 hod., v stredu od 8:00 do 17:00 hod., štvrtok od 8:00 do 15:00 hod. a piatok od 8:00 do 14:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross