No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Sobote sa dočkáme prvej hokejovej ligy. Klub rieši hráčov, ale aj financie

24. mája 2023 | | | |  | 
Foto: FB Radka Gombalová

RIMAVSKÁ SOBOTA - HKM Rimavská Sobota podal prihlášku do 1. Slovenskej hokejovej ligy. Zväz vyzval kluby prihlásiť sa do ligy už 15. mája a HKM zareagoval hneď v úvode. My sme sa rozprávali s prezidentom klubu Michalom Slovákom, ktorý prezradil viac podrobností.

"My sme hneď po tom, ako sme vyhrali 2. ligu, sedeli s vedením mesta. Bola to naša priorita. Mesto súhlasilo, že pôjdeme do prvej ligy a budeme mať od nich finančnú podporu. Sme veľmi radi, pretože to bol pre nás základ, aby nás mesto podporilo," uviedol Slovák.

Článok pokračuje pod reklamou


Čo sa týka sponzorov, klub má vypracované marketingové plány. "Ideme chodiť za partnermi a oslovovať ich s víziou prvej ligy. Partnerov mimo mesta zatiaľ nemáme. Chodíme ku skalným sponzorom z predošlých sezón a riešime podporu. Verím, že ten rozpočet naplníme," povedal.

V 1. lige budú pokračovať aj hráči, ktorí hrali v sezóne, keď R. Sobota vyhrala titul. "Niektorí sa nevyjadrili, že by nepokračovali. Ďalší zas nemôžu pokračovať, nakoľko majú svoje zamestnania. Rátame, že by okolo šesť alebo sedem hráčov z toho tímu zostalo," spomenul.

Slovák neprezradil, ktorých hráčov z iných klubov majú vyhliadnutých. "Teraz je to turbulentné obdobie, keď sa riešia podpisy hráčov a každý z nich dostane ponuky a musia sa rozhodovať. My veríme, že sa nám podarí zložiť dobrý tím a budeme podávať solídne výsledky," dodal.

Prezident klubu sa vyjadril aj na adresu trénera Jána Podkonického. "S trénerom sme sa predbežne rozprávali, že by som bol rád, ak by zostal v tíme. Budeme ale musieť angažovať ešte jedného trénera, pretože na prvú ligu ich treba dvoch. Zatiaľ nie sme stopercentne dohodnutí, ale mali sme spoločnú reč," uzavrel.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross