No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Sobote sa môžete tešiť na rekonštrukciu vojenského života či diskusiu so spisovateľmi

RIMAVSKÁ SOBOTA - Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil na piatok 24. septembra pilotné podujatie s názvom Noc v knižnici. Týka sa šiestich regionálnych knižníc, medzi ktorými je aj Knižnica Mateja Hrebendu v R. Sobote.

"Knižnica ako moderné miesto stretávania sa, kde si na svoje prídu nielen fanúšikovia tradičných, ale aj moderných knižničných služieb. Aj takto sa chce počas pilotného ročníka podujatia Noc v knižnici odprezentovať stálym i novým návštevníkom šesť regionálnych knižníc v zriaďovateľskej pôsobnosti (BBSK)," napísala Lenka Štepaneková, hovorkyňa BBSK.

Článok pokračuje pod reklamou


Čo sa týka programu v R. Sobote, knižnica pripravila na tento deň podujatia už od rána. Od 8:30 naplánovala knižnica program, ktorý je určený pre deti.

"Vo vynovených priestoroch oddelenia beletrie, na ktoré prispel aj zriaďovateľ Banskobystrický samosprávny kraj, môžu návštevníci diskutovať so spisovateľmi Jánom Babaríkom a Ádamom Badinom. Podvečer ožijú dejiny rekonštrukciou vojenského života. Sprievodným programom pre návštevníkov počas celého dňa budú tvorivé dielne. Podujatie je plánované do 20:00," doplnila Štepaneková.

Podujatie sa týka aj knižníc v Lučenci či Veľkom Krtíši. "V Novohradskej knižnici v Lučenci v čase od 17:30 do 22:00 pripravili zaujímavé spektrum programov pre malých aj veľkých návštevníkov. Ako sa správať v lese pri stretnutí s medveďom a aj o jeho živote v prírode, príde povedať šéf zásahového tímu medveďa hnedého Jaroslav Slašťan," vysvetlila.

V Hontiansko-novohradskej knižnici A. H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši je program naplánovaný od 15:00 do 22:00. Venovať sa budú tiež deťom, ale aj dospelým. "Knihovníci hravou formou predvedú deťom ‚Keď to knihu bolí', ako sa má a nemá zaobchádzať s knihou, zažijú ‚Magické okamihy' s kúzelníkom, prihovorí sa im aj ‚Pipi dlhá pančucha' a pre tých, čo sa neboja, sú pripravené hrôzostrašné rozprávky," dodala s tým, že pre dospelých je určená diskusia s regionálnou spisovateľkou Veronikou Vayajovou a ukážky diel na 3D tlači.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross