No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rapovciach rozšírili kúpanie v morskej vode na celý rok

Wellnes NovolandiaReliktnú morskú vodu môžu návštevníci Rapoviec v susednom okrese Lučenec využívať už celoročne aj vďaka novému wellnes centru, ktoré je súčasťou komplexu Novolandia. Investor na jeho výstavbu využil zdroje z eurofondov vo výške 800 tis. eur, ako aj vlastné financie, v takmer rovnakej výške. Spoločníkmi projektu je aj mesto Lučenec a obec Rapovce. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol Július Szmuda, konateľ spoločnosti Thermal park, ktorá komplex prevádzkuje, ide o ďalšiu etapu rozšírenia letného kúpaliska s morskou vodou, ktoré doteraz využívali len do novembra. Podľa jeho slov ide o vzácnu vodu, ktorá je z obdobia spred približne 23 až 25 miliónov rokov, prameň má približne 38 stupňov Celzia a bol objavený pred deviatimi rokmi v hĺbke vrtu 1501 metrov. „Je to zaujímavosť v tomto regióne a ojedinelé aj na celom Slovensku,“ priblížil Szmuda, podľa ktorého málokto vie, že neďaleko pri Maďarských hraniciach sú náleziská žraločích zubov a je tam aj druhé najväčšie paleontologické múzeum v Európe.

Sprevádzkovanie ďalšej etapy Novolandie by podľa riaditeľa malo prispieť k rozvoju turizmu v regióne s vysokou nezamestnanosťou. Ako ďalej uviedol, od otvorenia prevádzky u nich prácu našlo ďalších 15 zamestnancov a nepriamo sú zamestnaní aj ďalší. Ľudia si podľa neho na okolí prerábajú ubytovania či robia penzióny. „Má to pozitívne ohlasy,“ tvrdí konateľ Novolandie a dodáva, že voda má liečivé účinky na kožné choroby, pohybové ústrojenstvo a je vhodná aj na liečenie žalúdočných problémov, do budúcna plánujú nadviazať aj cezhraničnú spoluprácu s Maďarskom. Wellnes centrum ponúka okrem výplavového oddychového bazénu s minerálnou vodou aj sauny a ochladzovací a detský bazén.

Letné kúpalisko bolo postavené na poli, pri obci Rapovce. „V prevádzke sme boli zatiaľ štyri sezóny. Navštevuje nás čoraz viac ľudí,“ dodáva Szmuda, ktorý dúfa, že ľudia znovu oživia kúpeľnú kultúru aj v tomto regióne.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
RAPOVCE: Začína sa dostavba kúpaliska Novolandia na akvapark


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross