No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V regióne by sa malo začať lyžovať už pred Vianocami

Kokava – Línia-holidayinfoZačiatok lyžiarskej sezóny sa blíži, v regióne by sa tento rok malo začať lyžovať v najbližších dňoch, už pred Vianocami. V prevádzke by mali byť však len strediská s umelým zasnežovaním. „Prírodný sneh nemáme, ale počas chladných dní sa nám podarilo zasnežiť približne 75 percent svahu, ešte nám treba dosnežiť niektoré miesta,“ povedal pre Rimava.sk jeden z konateľov Ski centrum Línia František Auxt. Ako spomenul, v porovnaní s minulým rokom sú na tom lepšie a s lyžovaním majú v pláne začať už v stredu, pred Vianocami. Na svahu so 450 metrovým vlekom majú od 20 do 40 centimetrov snehu. Minulú sezónu kvôli nepriazni počasia v stredisku začínali až po Novom roku. „Dnes nezasnežujeme, je inverzia,“ doplnil Auxt, podľa ktorého v noci bolo na Kokave oteplenie, na kopcoch mali plusové teploty, kým v Rimavskej Sobote bolo aj 10 stupňov pod nulou.
Nasnežené bolo aj na Zbojskej, v uplynulých dňoch sa však sneh dosť roztopil. „Bolo aj 15 centimetrov, ale bolo teplo a rapídne zmizol,“ povedal vedúci prevádzky strediska SKI Zbojská, Miloš Alberty, podľa ktorého so zasnežovaním začnú keď budú opäť vhodné podmienky a napadne aj prírodný sneh, aby to bolo aj finančne únosné. Zároveň dodal, že minulú sezónu začali zasnežovať, ale dva týždne po Vianociach prišlo také teplo, že sa sezóna skoro skončila.

V rekreačných oblastiach Bánovo a Rejkovo pri Tisovci či Skorušiná pri Klenovci v okrese Rimavská Sobota nemajú prírodný sneh, a keďže v týchto strediskách nemajú snežné delá, podmienky na lyžovanie nie sú zatiaľ vhodné. Podľa Jána Siheľského zo spoločnosti Ski Skorušina je stredisko pripravené na zahájenie sezóny, no čakajú na prírodnú snehovú nádielku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross