No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V regióne pribudnú ďalšie cyklistické preteky, začne sa Jarnou cenou na netradičnom mieste

Cesty v regióne Rimavskej Soboty sa s príchodom jari začínajú plniť cyklistami. Okrem príležitostných jazdcov, ktorí majú na svojom konte prvú jarnú stovku, už niekoľko týždňov trénujú aj pretekári chystajúci sa na preteky. Tento rok ich v našom okolí bude viac ako vlani. Okrem už tradičnej Jarnej ceny a jesenných pretekov Teatro Okolo Malohontu si cyklisti môžu svoje sily zmerať aj v okolí Teplého Vrchu. Poďme teda po poradí.

Jarná cena začne v máji na netradičnom mieste. Po Rimavskej Sobote štafetu prevzala obec Jesenské, kvôli plánovanej výstavbe kruhovej križovatky na Malohontskej ulici, ktorá bola štartom aj záverečnou rovinkou pred cieľom. Hoci sa výstavba kruhového objazdu stále nezačala, organizátori už naplánovaný štart v Jesenskom meniť nebudú. „Obec nám vyšla v ústrety a podporili nás,“ prezradil riaditeľ pretekov Jozef Juhaniak, podľa ktorého sa samotná trať nemení, len Rimavskou Sobotou sa bude iba prechádzať, a to pri ropovode smerom na svetelnú križovatku pri bývalej tabakovej továrni a potom Školskou ulicou von z mesta. Trať je prevažne rovinatá a meria viac ako 100 kilometrov. Prechádza obcami Martinová, Dubovec, Jestice, Hajnáčka, Fiľakovo, Buzitka či Rimavské Janovce.

Spolu s Jarnou cenou pripravuje ich organizátor, Cyklistický klub Rimavská Sobota, aj dve novinky. Podľa čerstvého päťdesiatnika Ondreja Bakšu, predsedu CK Rimavská Sobota, pôjde o dve kolá MRC pod názvom Grand Prix Gemer v okolí Teplého Vrchu. Preteky sú naplánované na 3. júna, kedy má ísť o časovku jednotlivcov a 4. júna preteky jednotlivcov na okruhu. „V rámci tejto súťaže chceme aj príležitostným cyklistom umožniť zažiť atmosféru cyklistických pretekov a preto aj pre nich pripravujeme preteky na jeden okruh s elektronickým meraním času a s miestami na stupňoch pre víťazov,“ priblížil pre Rimava.sk Bakša. podľa ktorého trať bude prechádzať obcami Teplý Vrch, Padarovce, N. Pokoradz, V. Pokoradz, Horné Zahorany, Lukovištia, Ostrany a späť na Teplý Vrch.

V Rimavskej Sobote sezónu zakončujú už tradičné preteky, Teatro Okolo Malohontu, ktoré ešte v roku 2014 priniesli možnosť pretekať v našom regióne. Kopcovitá 95 kilometrová trasa s 1500 výškovými metrami patrí k medzinárodným pretekom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross