No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskej Sobote otvorila Varšavská univerzita manažmentu akademický rok

25. septembra 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – V budove bývalého Župného domu dnes (25. septembra) Varšavská univerzita manažmentu – Collegium Humanum, slávnostne otvorila akademický rok 2023/2024. Záujemcom o štúdium ponúka tri odbory – sociálna práca, manažment a psychológia.

"Na odbor sociálna práca nastúpilo 127 študentov, o zvyšné dva odbory máme po 50 záujemcov, ale do konca októbra ešte prebieha prijímací proces," uviedla pre portál Rimava.sk Andrea Gállová, pedagogička a vedúca katedry sociálna práca. Gállová je zároveň iniciátorkou projektu Varšavskej univerzity manažmentu, ktorá otvorila svoje brány pod záštitou pracoviska v českom Frýdku Místku.

Článok pokračuje pod reklamou


Štúdium bude zatiaľ prebiehať v externej forme, no v prípade záujmu o denné štúdium je univerzita pripravená poskytnúť aj túto formu. "Zimný semester bude určite online formou. Pán rektor rozhodol, že na všetkých pracoviskách v krajinách V4 pôjdeme kvôli blížiacej sa pandémii a tendencie rozširovania sa tohto druhu ochorenia vírusového typu v zimnom semestri online formou, ale ja by som povedala, že kombinovanou, pretože sú prednášky, pre ktoré je vhodnejšia prezenčná forma, takže by som to zhrnula asi tak, že 80 percent zimného semestra bude online formou a zvyšných 20 percent prezenčne," dodala Gállová, ktorá zároveň prezradila, že priestory na zimný semester si bude univerzita prenajímať od mesta v Mestskom kultúrnom stredisku v Rim. Sobote alebo v bývalom Župnom dome na Námestí M. Tompu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross