No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskej Sobote rastie nový Sagan, Roman v cyklistike zbiera prvenstvá

Zdroj: Roman Vaľo st.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Bude následníkom Petra Sagana? Roman Vaľo mladší valcuje súťaže za súťažami. Svoj talent potvrdil aj na tohtoročnom Novohradskom pedáli, ktorý sa konal 12. mája v Lučenci.

Na štart desiateho ročníka sa postavilo okolo 250 prihlásených pretekárov. Tí si mohli vyskúšať svoje zručnosti na zaujímavo postavenej trati. Do Lučenca tak dokážu prilákať aj profesionálnych pretekárov.

Roman svoje prvenstvo obhájil s prehľadom už po tretíkrát. Na stupienok víťazov sa v rovnakých pretekoch postavil aj v roku 2022 a 2023. Súťažil na 25-kilometrovej trati v kategórii junior 16-18 rokov.

Článok pokračuje pod reklamou


O jeho ďalších úspechoch ešte budeme určite počuť. Stal sa súčasťou juniorskej reprezentácie Slovenska a má za sebou už aj niekoľko svetových pohárov. V Českej republike sa na Grand Prix West Bohemia ukázal ako najlepší Slovák.

Vycestoval aj do Talianska na štvordňové preteky Eroica Juniores, no pre technické problémy súťaž dokončiť nemohol. O niekoľko týždňov sa zúčastní pretekov vo Švajčiarsku a neskôr v Nemecku.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross