No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskej Sobote sa budú vymieňať kontajnery

11. decembra 2008 |  | |

V budúcom roku sa v meste Rimavská Sobota vzhľadom na opotrebovanosť vymení približne 100 kontajnerov, čo je približne jedna pätina kontajnerov. Pre Rimava.sk to povedal Ján Bozó, vedúci oddelenia životného prostredia na mestskom úrade. „Budú sa vymieňať staré a poškodené za nové. Kontajnery majú svoju životnosť. Po určitom čase je ich potrebné vymeniť,“ dodal.

Podľa vedúceho oddelenia životného prostredia  zrejme nepôjde o frontálnu akciu, ale skôr sa budú kontajnery vymieňať priebežne. Bozó podotkol, že sa to do platieb občanov za komunálny odpad nepremietne.

Bozó pripomenul, že mesto platí spoločnosti Brantner za prenájom kontajnerov. „Keď si niečo prenajímame, máme právo vyžadovať, aby to bolo plne funkčné, aby to bolo v poriadku. Je to v cene nájmu,“ konštatoval.

O plošnom zvyšovaní počtu kontajnerov sa v meste Rimavská Sobota v roku 2009 neuvažuje. Pre Rimava.sk to potvrdil Ján Bozó. Ako  poznamenal, ak by bolo z niektorej lokality avízo, že je nedostatočný počet kontajnerov, preverila by sa situácia. Ak by išlo o oprávnenú požiadavku na zvýšenie počtu kontajnerov, riešilo by sa to.

„Je stanovené, že na jeden kontajner by malo pripadať šestnásť bytov, čo aj je postačujúce. Samozrejme, že ale sú na druhej strane určité návalové obdobia, ako sú sviatky. Dôvod rozširovať plošne počet kontajnerov však nie je. Pokiaľ by sa náhodou vyskytla taká lokalita, kde by bolo viac ako šestnásť – sedemnásť bytov na jeden kontajner, riešilo by sa to individuálne,“ uviedol Bozó.

 
Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross