No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: V R. Brezove sa zosunula pôda na dom farmára

24. novembra 2010 |  | 

V Rimavskom Brezove pri výjazde z obce smerom na Hnúšťu sa nadránom zosunula pôda pod cestou I. triedy na rodinný dom. Ako pre Rimava.sk uviedol majiteľ domu Miloš Hronček, známy aj ako farmár z televíznej obrazovky, zosunutá zem tiež znemožnila prístup na dvor. Ráno pred pol piatou vyšiel majiteľ domu na dvor a ešte bolo všetko v poriadku, neskôr ho však čakal nepríjemný pohľad. Podľa jeho slov momentálne na tomto úseku pracujú cestári, škody na vlastnom majetku si zatiaľ netrúfol odhadnúť. "Autá chodia tadiaľto rýchlo, cesta sa tu stále iba pláta, toto je dôsledok," myslí si Hronček.

"Podmylo cestu a vo veľkom množstve od hlavnej cesty odtrhlo svah. Premávka je momentálne upravená do jedného jazdného pruhu," hovorí starostka obce Viera Feješová, ktorá sa obáva, že pokiaľ by tade prešlo veľké auto, cesta sa prepadne.

Doplnené o 13.10 hod. 

"Momentálne zisťujeme škody a možnosti technického riešenia opravy. S opravou sa začne ihneď po nájdení vhodného riešenia," uviedla pre Rimava.sk Iveta Fedorová, vedúca odboru organizačno-správneho Slovenskej Správy ciest. Ako doplnila, úsek je označený dopravnými značkami a na ceste je aj znížená rýchlosť.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross