No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rožňave zavreli neurologiu, vážnych pacientov majú voziť aj do R. Soboty

Pacienti z okresu Rožňava môžu s neurologickými problémami skončiť aj v rimavskosobotskej nemocnici. V uplynulých dňoch totiž museli v nemocnici, ktorá patrí do siete nemocníc Svet zdravia, pristúpiť k dočasnému obmedzeniu činnosti neurologického oddelenia v Rožňave. Ako ďalej Jana Fedáková zo spoločnosti Svet zdravia uviedla, ide o personálne dôvody. „Jeho nepretržitá prevádzka je naďalej zachovaná, zredukovala sa však jeho kapacita a pozastavená bola činnosť neurologickej ambulancie ústavnej pohotovostnej služby (ÚPS),“ priblížila Fedáková. Podľa jej slov pacienti s náročnými neurologickými diagnózami budú dočasne prevážaní do okolitých nemocníc.

Okrem nemocnice v Rimavskej Sobote je približne rovnako vzdialená aj nemocnica v Košiciach. Ako dlho tento stav obmedzenia potrvá, neuviedla. Vedenie rožňavskej nemocnice však podľa nej intenzívne pracuje na stabilizovaní personálnej situácie a robí všetko pre čo najskoršie obnovenie plnohodnotnej prevádzky.

Nemocnica v Rimavskej Sobote spadá tiež pod rovnakú spoločnosť. Fedáková sa k otázke či je tunajšia nemocnica kapacitne pripravená na takéto okolnosti nevyjadrila. Rovnako ani opakovane neuviedla, či je počet zdravotníkov v tejto súvislosti v rimavskosobotskej nemocnici postačujúci.

„Dbáme o odbornosť, kvalitu a profesionálny prístup nášho personálu. Rovnako je dôležitá bezpečnosť pacientov, zachovanie intimity, empatický prístup lekárov, sestier, príjemné a liečivé prostredie," hovorí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rožňava Dušan Suchý.
Rožňavská nemocnica si podľa prieskumu pacientov polepšila

Rožňavská nemocnica si oproti predchádzajúcemu roku 2017 polepšila o 12 miest, z 29. priečky v rebríčku všeobecných nemocníc postúpila na 17. priečku. Podľa Fedákovej to vyplýva z prieskumu jednej zo zdravotných poisťovní, Dôvera. Do prieskumu sa zapojilo viac ako 7200 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc a poslali im vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie.

„Samozrejme, v centre nášho snaženia je pacient. Dbáme o odbornosť, kvalitu a profesionálny prístup nášho personálu. Rovnako je dôležitá bezpečnosť pacientov, zachovanie intimity, empatický prístup lekárov, sestier, príjemné a liečivé prostredie. Každoročne investujeme významný objem peňazí do prístrojového vybavenia, do rekonštrukcií a modernizácie priestorov oddelení a ambulancií. Rozvíjame sa teda po stránke medicínskej aj materiálno technickej," hovorí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rožňava Dušan Suchý. Ako dodal, v najbližšom období rožňavskú nemocnicu čakajú veľké zmeny, keďže sa pripravujú zrealizovať projekty financované z európskych fondov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross