No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V rozvíjajúcom sa stredisku na Kurinci chceli znížiť cenu pozemkov, doposiaľ ich nikto nekúpil

V rozvíjajúcom sa rekreačnom stredisku Kurinec Zelená voda pri Rimavskej Sobote chcela samospráva znížiť cenu pozemkov určených na výstavbu ubytovacích zariadení. Mesto sa pozemky, ktoré sú tesne pri rekreačnej oblasti, pokúšalo predať verejnou obchodnou súťažou zverejnenou viac ako 20-krát. Za uplynulé roky však nikto z podnikateľov za niektoré z nich nechcel dať sumu približne 50 tisíc eur. Ako na rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol primátor mesta Jozef Šimko, po znížení by pozemok stál približne 40 tisíc eur.

Podľa jeho slov Mestská rada, ako poradný orgán primátora, kvôli nepredajnosti pozemkov prehodnotila túto cenu a odporučila ju znížiť z 25 eur na 20 eur. V prípade odpredaja piatich pozemkov by mesto po novom mohlo získať do rozpočtu okolo 175 tis. eur, v pôvodnej cene takmer 220 tis. eur. Zámer poslanci takmer bez diskusie nepodporili v dostatočnom počte. Za hlasovali šiesti, väčšina sa zdržala.

Okrem Mestskej rady zámer zníženia ceny neodporučili ani tri komisie pri mestskom zastupiteľstve. Suma navyše pred pár rokmi bola znížená z 35 eur na 25 eur za m2. Pripomenul to poslanec Ivan Hazucha, podľa ktorého sa do Kurinca hodne zainvestovalo a ešte sa aj chystá. „Myslím si, že naberá na atraktivite a už samotná podstata trhového mechanizmu by povedala, že ešte počkajme so znižovaním ceny,“ povedal Hazucha. Ako podotkol, verí, že niekto nájde chuť a odhodlanie zainvestovať. „S každým, s kým som sa rozprával, povedal, že keby bol solídny podnikateľský plán, tak tie pozemky nie sú až také drahé,“ dodal Hazucha. „Ak by sme to rozparcelovali, tak to by sme predali,“ podotkol na rokovaní Šimko, podľa jeho slov si to ale nemôžu dovoliť, pretože tam potrebujú motely, hotely, aby vedeli ubytovať ľudí.

Tento rok čaká Kurinec s jedným bazénom s pitnou vodou a dvomi bazénmi s termálnou vodou nový tobogán. Na projektovú dokumentáciu poslanci odsúhlasili koncom minulého roka približne 35 tis. eur, tento rok úver vo výške 300 tis. eur. Tobogán by mal byť postavený do polovice júna, teda do začiatku letnej sezóny.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Robert Piatrik


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross