No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Širkovciach budú opäť jazdecké dni, v Babinci stredoveký rytiersky turnaj

20. augusta 2010 |  | 

Parkúr, ukážky závodnej jazdy dvojzáprahov, drezúra, vystúpenia andalúzskych koní či ukážky dámskej jazdy i westernového jazdenia sú na programe šiesteho ročníka Gemerských jazdeckých dní. Uskutočnia sa v dňoch 21. -22. augusta v obci Širkovce v Rimavskosobotskom okrese.

Ako Rimava.sk informoval Jaroslav Svoreň z Únie Slanej a Rimavy, ktorá je jedným z organizátorov podujatia, slávnostné otvorenie jazdeckých dní je naplánované na sobotu, 21. augusta o 9.00 hod. v zámockej záhrade. Po ňom si návštevníci môžu pozrieť ukážky jazdenia či drezúry, o 15-tej hodine začína Gemerský pohár v parkúrovom skákaní. Program pokračuje aj v nedeľu, 22. augusta so začiatkom o 9.30 hod. , okrem iného je pripravené aj vystúpenie čikóšov, pastierov koní.

V ten istý augustový víkend sa v obci Babinec bude konať Stredoveký rytiersky turnaj o šatku muránskej Venuše Márie Széchi. Dopoludnia sa predstaví Spektakulárna divadelná spoločnosť z Rimavskej Soboty, samotný rytiersky turnaj začne na pravé poludnie. Postará sa oň Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel z Bratislavy. Ako organizátori avizujú, súčasťou turnaja budú individuálne aj skupinové ukážky zachádzania so stredovekými zbraňami a rytierske súboje. Dospelí aj deti si budú môcť vyskúšať narábanie s historickými zbraňami a ďalšie atrakcie.

O večerný program stretnutia pod Turničkou sa v sobotu , 21. augusta, postará skupina Senzi Senzus, chýbať nebude ani diskotéka.

(kliknite na plagát pre väčšie rozlíšenie)

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross