No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Širkovciach ukradli kamery z nového monitorovacieho systému

24. novembra 2015 |  | | |

sirkovceV Širkovciach v okrese Rimavská Sobota ukradli nedávno kamery z nového monitorovacieho systému. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin krádeže. Dve kamery z parku zmizli podľa polície od 18. novembra do 21. novembra. „Krádežou bola spôsobená škoda odhadnutá na 3200 eur,“ doplnila Petrovičová.

Podľa starostu obce kamery ešte vtedy neboli v prevádzke a na ich zmiznutie prišli počas testovania. „Dnes je už kamerový systém spustený,“ povedal pre Rimava.sk starosta Nándor Kisfaludi. Ako doplnil, spolu má byť nainštalovaných 22 kamier a snímať majú verejné priestranstvá takmer v celej obci. Okrem obecného úradu aj park, dom smútku, školu či škôlku. „Monitorované budú vedľajšie aj hlavná ulica, kde sú nové chodníky,“ podotkol starosta.

Obec podľa neho na kamery získala nenávratný finančný príspevok vo výške približne 200 tis. eur z projektu prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Práce realizuje spoločnosť z Rimavskej Soboty,  víťaz verejného obstarávania. „Predmetom zákazky je vybudovanie digitálneho kamerového systému a distribučnej siete vrátane vypracovania realizačnej projektovej dokumentácie riešenia bezpečnostného kamerového systému a realizácie dodania kamerového systému,“ uvádza sa vo výzve.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross