No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V škôlke na Sídlisku Západ sa tešia novému dopravnému ihrisku, bude slúžiť i na podujatia

Čo znázorňujú dopravné značky, ako prechádzať cez cestu alebo na ktorú svetelnú signalizáciu semaforu môžu chodci prejsť. Toto a omnoho viac sa môžu tešiť deti z Materskej školy Slniečko na Ulici Rybárskej na Sídlisku Západ. Koncom septembra tam odovzdali do užívania nové dopravné ihrisko. Bude však slúžiť aj na zábavné hry, koncerty, športové účely a rôzne podujatia v rámci materskej školy. Dopravné ihrisko sa im podarilo obnoviť vďaka ich úspešnému projektu v rámci Nadácie Slovenskej sporiteľne (SLSP), príspevku od občianskeho združenia Naša Sobota ako aj Rodičovského združenia pri MŠ.

„Som veľmi pyšná na to, že sa nám to podarilo. Sami sme to vypracovali a aj vyhrali. Bol to môj veľký cieľ zrealizovať to ešte tento rok,“ uviedla pre Rimava.sk Judita Makšiová, riaditeľka Materskej školy Slniečko, ktorá ďakuje za pomoc pri vypracovávaní projektu zástupkyni škôlky Erike Václavikovej. Ako ďalej priblížila, od Nadácie SLSP získali finančný príspevok vo výške viac ako 4 tis. eur. „Podali sme aj projekt do občianskeho združenia Naša Sobota, od nich sme získali 400 eur na dopravné značenie,“ poznamenala riaditeľka a dodala, že sumou takmer 3 tis. eur im na dopravné ihrisko prispeli aj rodičia. Dôvodom na obnovu ihriska bol podľa Makšiovej jeho nevyhovujúci stav. „Mali sme to už zničené, popraskané a nebezpečné. Boli tam aj ostrovčeky, ktoré bolo treba rozbúrať,“ vysvetlila riaditeľka. Ako spomenula, tomu novému sa deti veľmi tešia a využívajú ho s veľkou radosťou.

Z úspešného projektu Nadácie SLSP a finančných príspevkov od oz Naša Sobota a rodičov, tak vystavali dopravné ihrisko, ktoré však bude plniť takpovediac aj funkciu toho multifunkčného. Využijú ho aj na rôzne iné podujatia. „Najviac ale na dopravnú výchovu pre deti. Spolupracujeme aj s dopravnou políciou, rovnako aj s rodičmi, ktorí s nami veľmi ochotne spolupracujú,“ doplnila riaditeľka škôlky, ktorú navštevuje viac ako 140 detí v siedmich triedach.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Judita Makšiová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross