No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V sobotu v Boľkovciach slovenský šprintérsky šampionát áut a motocyklov

17. mája 2010 |  | |

Letisko v Boľkovciach pri Lučenci bude už túto sobotu, 22. mája, dejiskom BOBCAT POWER FEST 2010 vol.1, prvého kola slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov. Šiesty ročník šampionátu organizovaného Slovenskou šprintérskou asociáciou (SŠA) je vypísaný v triedach automobily Street, automobily Profi a motocykle. Pozostáva zo štyroch majstrovských kôl, okrem Boľkoviec sa budú konať na letiskách v Piešťanoch, Trenčíne a Senici.

Boj o majstrovské body zaručí silnú účasť kvalitných posádok z domova i zahraničia a prinesie so sebou napínavé duely špeciálov a taktiež cestných vozidiel.

Už prvý majstrovský pretek ukáže, ako sa podarilo pretekárom od jesene zdokonaliť vozidlá, aké časy im tieto úpravy dopomôžu získať na trati 1/8 míle. Mnohí honbou za úspechom v disciplíne „drag racing“ vymenili staré železá za úplne nové alebo vykonali prestavbu často aj vyžadujúcu zaradenie do vyššej kategórie. Na svoje si prídu i noví jazdci na bežných autách s miernymi úpravami alebo sériovkami, totiž rozdelenie tried do Street a Profi aj im umožní získanie bodovaných, ocenených umiestnení.

Šampionát SŠA, ako jediný na Slovensku zabezpečí pretekárom profesionálnu, plne automatizovanú šprintérsku časomieru s výstupom „timeslip“ a veľkoplošnými display-mi s homologizáciou NHRA.

Ani tento rok nebude chýbať tuningový zraz, ktorý sa takisto ako disciplína vyhodnocuje, udeľujú sa poháre v deviatich kategóriách. Sobota bude v Boľkovciach aj o nádherných upravených vozidlách, pekných dievčatách, nadupaných strojoch, vyleštených motorkách. Pripravený je tuningový jarmok, kvalitné občerstvenie, výstava a predstavenie RC modelov, klubové zrazy a luxusné autá.

Program BOBCAT POWER FEST 2010 vol.1

9.00 : otvorenie brán

od 9.00 : registrácia štartujúcich v disciplíne šprint na 1/8 míle (201m)

od 10.00: kvalifikácie – šprinty (nelimitovaný počet jázd!)

14.00-14.30 : finálové jazdy – šprinty motocykle

14.45 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – motocykle

16.30 : ukončenie registrácie – autá

17.30 : finálové jazdy – šprinty autá

18.10 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – autá

9.00 – 19.00 : tuningový zraz ( leštenkárske parkovisko )

Atrakcie: Stunt rider show – motocyklová akrobacia dvoch profesionálov, výstava a predvádzanie RC modelov, špeciály stavané na dragracing s výkonom do 1000 koní, bezplatné herné konzoly PS3, exhibícia monopostu formula atď.

Vstupné: 7€ /osoba + v cene energetický nápoj HELL, deti do 10 rokov, dôchodcovia,   ZŤP a obyvatelia obce Boľkovce ZDARMA!

Štartovné: 7€ /vozidlo (nelimitovaný počet meraných jázd + finálové jazdy!!!)

Ďalšie informácie na www.zrychlenie.sk, kontakt: [email protected]

Zdroj: PR-článok


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross