No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V SOŠOS sa pustili do výmeny okien, školu čaká aj rekonštrukcia kotolne

Na strednej odbornej škole obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote sa pustili do ďalšej výmeny okien a sklenených tabúľ. Ako povedal pre Rimava.sk riaditeľ školy Jaroslav Bagačka, havarijný stav si už vyžadoval výmenu okien na celej budove.„Niektoré okná na škole sú už vymenené. Aktuálne prebieha nielen ďalšia výmena okien, ale aj výmena sklenených tabúľ na prízemí školy,“ poznamenal s tým, že ukončenie výmeny by malo byť ešte v tomto roku. Aktuálna výmena okien a sklenených tabúľ je podľa jeho slov vo výške 250 tis. eur. Financie na to poskytol zriaďovateľ školy, Banskobystrický samosprávny kraj. Súčasne tento rok prebieha aj výmena podlahových krytín, ktorú škola financuje z vlastných prostriedkov.

Podľa riaditeľa sa však z prostriedkov školy, vo výške približne 15 tis. eur, sa pustili aj do výmeny okien v Junior komplexe na Železničnej ulici. „Výmena okien je tam prioritou,“ podotkol s tým, že znížia tak, rovnako ako v budove školy, energetickú náročnosť objektu. Ako ďalej uviedol výmena, respektíve rekonštrukcia a modernizácia sa budúci rok dotkne aj kuchyne i jedálne v Junior komplexe. V tomto objekte podľa Bagačku majú v pláne vybudovať aj dielne pre odborný výcvik pre stavebné odbory.

Výmena okien na obidvoch objektoch však nebude tým posledným na zníženie energetickej náročnosti. Podľa riaditeľa sa do budúcna chystajú aj zateplenie i rekonštrukciu kotolne školy a prísť by malo aj na rekonštrukciu telocvične.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross