No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V tomto období „idú maturantky a maturanti naším mestom“

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Riaditelia škôl v Rimavskej Sobote popriali tohtoročným maturantom veľa úspechov na maturitných skúškach. V najbližších dňoch ich totiž čaká „skúška dospelosti“.

Počas akademického týždňa sa budúci maturanti pripravujú na maturitné skúšky, aby mohli pred skúšobnú komisiu zasadnúť dobre pripravení. Pred maturitnou skúškou a predtým, ako študenti začnú ďalšiu etapu života, im popriali a poradili riaditelia niektorých rimavskosobotských škôl.

Článok pokračuje pod reklamou


“Prajem vám toľko sily, aby ste dokázali rešpektovať veci, ktoré sa zmeniť nedajú a dostatok odvahy, sily a múdrosti, aby ste dokázali zmeniť veci, ktoré sa zmeniť dajú. My sme pre vás urobili všetko, čo sme vedeli, teraz je to už na vás, milí maturanti,” zaželala maturantom Miriam Szántóová, riaditeľka Gymnázia Ivana Krasku v Rimavskej Sobote.

Blanka Tomčová, riaditeľka Obchodnej akadémie v Rimavskej Sobote, zaželala budúcim maturantom veľa úspechov pri maturitnej skúške. “Milí maturanti, nájdite niekde vo svojom zákutí všetko, čo vo vás je a nezabudnite to ukázať aj pri maturitnej skúške. Nech sa vám to podarí čo najlepšie, ako sa len dá. No a to najdôležitejšie, prajem vám veľa šťastia.”

“Verím, že zo seba na najbližšej praktickej skúške vydáte to najlepšie. Ukážte všetko, čo vás pedagógovia za posledné štyri roky naučili. Prajem vám, aby vaše umelecké výkony boli čo najlepšie, a aby sme mali všetci krásny umelecký zážitok,” k želaniam dodala Gabriela Radičová, riaditeľka Súkromného hudobného a dramatického konzervatória v Rimavskej Sobote.

Jaroslav Bagačka, riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote, za skutočnú skúšku po tej maturitnej považuje život, ktorý mladých ľudí čaká. ,,Nech sa vám podarí zúročiť nadobudnuté vedomosti. Taktiež vám prajem, aby ste mali i trochu šťastia, dobrú atmosféru, a aby bola maturitná komisia chápavá. Predveďte to, čo ste sa naučili. Pamätajte, že aj keď je to náročná skúška, prezývaná skúškou dospelosti, tak skutočnou skúškou bude reálny život. Tam budú oveľa prísnejšie komisie a často budú rozhodovať aj iné veci než získané vedomosti. Buďte preto pripravení vstúpiť aj do skutočného života.”

Redakcia Rimava.sk sa pripája a praje maturantom a maturantkám veľa úspechov nielen pri zelenom stole ale aj neskôr v živote.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross