No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali budú stavať kanalizáciu za viac ako 13 mil. eur z eurofondov. Pomôcť má v ďalšom rozvoji mesta

tornalaKľúčový projekt v Tornali, kanalizáciu a čističku odpadových vôd za viac ako 13 miliónov eur, by mohli začať v meste realizovať ešte tento rok. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla primátorka Tornale Anna Szögedi, bude to teraz záležať na realizátorovi, víťazovi verejného obstarávania, ktorého im po ukončení súťaže oznámili v uplynulých dňoch. „Je ním spoločnosť Vodohospodárske stavby Bratislava. Predpokladáme, že stavenisko im bude odovzdané koncom augusta alebo začiatkom septembra. Konkrétny začiatok stavby bude potom záležať už len od nich,“ informovala primátorka. Zároveň dodala, že je to pre ich mesto veľmi pozitívna informácia, pretože v Tornali začnú konečne realizovať takmer 40 ročný zámer. Projekt kanalizácie podľa nej bude veľkým prínosom pre ďalší rozvoj stavieb, priemyselného parku, ako aj veľkého projektu pre rozvoj kúpaliska s možnosťou celoročného využitia. „Tieto stavby sú závislé od kanalizácie,“ povedala Szögedi.

Podobne veľká investícia prišla do mesta v uplynulých rokoch, kedy z eurofondov zrekonštruovali priemyselný park za viac ako 10 mil. eur.
Financie na kanalizáciu a čističku sú podľa primátorky veľkou finančnou injekciou z eurofondov. Nenávratný finančný príspevok bol schválený v hodnote viac ako 13,235 mil. eur, realizátorom a žiadateľom je podľa nej Stredoslovenská a vodárenská spoločnosť Banská Bystrica. Primátorka približne 7,5 tisícového mestečka v okrese Revúca zároveň zdôraznila, že veľkou výhodou je získanie príspevku bez toho, aby sa museli podieľať na spoluúčasti, čo by predstavovalo veľké zaťaženie mestského rozpočtu vo výške približne 700 tis. eur. Ako Rimava.sk pred rokom informoval prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, mesto Tornaľa je v súčasnosti čiastočne odkanalizované, hlavne bytové domy, ale vývod dažďovej kanalizácie ide do rieky Slaná. „Sú to už desaťročia takto realizované veci,“ dodal. Realizácia projektu by mala trvať viac ako dva roky.

Redakcia v súvislosti s projektom oslovila aj realizátora projektu Stredoslovenskú a vodárenskú spoločnosť Banská Bystrica.
Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross