No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali odhalili základný kameň hnedého priemyselného parku

31. marca 2009 |  | |

V bývalom areáli odevných závodov Ozeta dnes odhalili základný kameň rekonštrukcie hnedého priemyselného parku. Primátor mesta Ladislav Dubovský tak za účasti zástupcov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) ako aj štátnych tajomníkov Dušana Švantnera a Vladimíra Čečota symbolicky zahájil obnovu priemyselnej zóny.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Tornale Ladislav Dubovský, projekt rekonštrukcie chcú realizovať v priebehu 20 mesiacov, prvé pracovné miesta u investorov by mohli byť podľa neho vytvorené do jedného roka.

„Búracie práce zabezpečia firmy ale aj aktivační pracovníci, ktorých chceme zamestnať cez úrad práce, už počas rekonštrukcie by tu teda malo robiť približne 150 pracovníkov,“ uviedol Dubovský. „Máme dobré východiskové pozície, aby sme revitalizáciu zvládli skôr ako za 20 mesiacov,“ dodal.

Podľa Dubovského sa okrem rekonštrukcie výrobných hál budú stavať aj tri nové.  „Zatiaľ začíname s rekonštrukciou, ale máme vízie jasné - nielen rekonštrukcia, nielen búracie práce ale aj výstavba,“ vyjadril sa primátor.

Budúcich investorov zatiaľ nekonkretizoval, naznačil len, že by malo ísť o oblasť ťažkého priemyslu. „Zároveň rokujeme aj s firmami v Taliansku, ktoré by sem, do priestorov bývalej OZETY, chceli doniesť konfekčnú výrobu teda aj ľahký priemysel,“ uviedol Dubovský.
Ako avizoval, po príchode investorov by malo vzniknúť približne 240 nových  pracovných miest.

Nenávratný finančný príspevok na revitalizáciu nefunkčného závodu vo výške takmer 10 miliónov eur získalo mesto zo štrukturálnych fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Cieľom projektu revitalizácie je podpora podnikateľského prostredia a zabezpečenie rozvoja podnikania v oblasti priemyslu a služieb v meste Tornaľa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross