No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali majú v najbližších rokoch postaviť novú stanicu za minimálne 350 tis. eur

Po rekonštrukcii či výstavbe autobusových staníc v Lučenci, Rimavskej Sobote, Revúcej a Fiľakove má pribudnúť nová stanica aj v Tornali. Spoločnosť SAD Lučenec ju má postaviť do troch rokov a preinvestovať minimálne 350 tis. eur. Ako Rimava.sk ďalej informovala vedúca útvaru obchodu a marketingu spoločnosti SAD Lučenec, Radka Segečová, stanica bude poskytovať služby cestujúcej verejnosti prostredníctvom investícií zameraných na rozvoj a kvalitu poskytovaných služieb, bezpečnosť, ochranu zdravia, kultúrnosť a reprezentatívnosť. „Hlavným dôvodom výstavby je zvyšovanie kvality poskytovaných služieb cestujúcej verejnosti,“ priblížila Segečová.

Stanica mala byť pôvodne na námestí za Mestským úradom. So zámerom sa stotožnili poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí na svojom uplynulom rokovaní odsúhlasili prevod pozemku o rozlohe viac ako 4 tisíc m2 veľkej parcely za jedno euro. „Na základe rozhodnutia mesta Tornaľa došlo k zmene lokality autobusovej stanice,“ podotkla Segečová, podľa ktorej ide o novú lokalitu, priestory či rozlohu a preto zatiaľ nevedela uviesť do akej miery sa bude nový projekt zhodovať s tým pôvodným. „Sme v jednaní s dodávateľom,“ povedala. Zároveň spomenula, že v nových priestoroch autobusovej zastávky (stanice) sa bude nachádzať komplexný informačný systém pre cestujúcu verejnosť so zobrazovaním odchodov a príchodov autobusov v reálnom čase. Súčasťou má byť aj informačné centrum, toalety, wi-fi pripojenie, temperovaná čakáreň a parkovisko pre osobné automobily. Bezpečnosť na autobusovej stanici bude podľa Segečovej zabezpečovaná prostredníctvom kamerového monitorovacieho systému.

Nová autobusová stanica má tak byť na bývalom parkovisku, ktoré využívali niekedy aj ako tržnicu. Nahradiť má pôvodnú v centre mesta. Podľa primátorky mesta Tornaľa Anny Szögedi, ide o „historický projekt“, ktorý trvá 40 rokov a úzko súvisí s revitalizáciou a rekonštrukciou hlavného námestia. Ako ďalej ubezpečila, predaj pozemku je dobre zazmluvnený a v prípade nedodržania podmienok a termínov musí kupujúci mestu vrátiť pozemok za rovnakú sumu aj s prípadnými nedokončenými stavbami. Kupujúci má výstavbu zabezpečiť z vlastných prostriedkov bez finančnej pomoci mesta Tornaľa.

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív SAD Lučenec a pôvodný zámer spoločnosti v centre mesta Tornaľa


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross