No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali predali parkovisko SADke, postaviť tam majú novú stanicu

V Tornali majú postaviť novú autobusovú stanicu na bývalom parkovisku, ktoré využívali niekedy aj ako tržnicu. Nahradiť má pôvodnú v centre mesta. So zámerom sa stotožnili poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí na svojom uplynulom rokovaní odsúhlasili prevod pozemku o rozlohe viac ako 4 tisíc m2 veľkej parcely na Šafárikovej ulici za jedno euro. Podľa primátorky mesta Tornaľa Anny Szögedi, so zámerom súhlasil už aj protimonopolný úrad. „Ide o verejný záujem,“ povedala pre Rimava.sk primátorka, podľa ktorej po dokončení stanice spoločnosťou SAD Lučenec presťahujú terajšiu stanicu z námestia v centre mesta. Ako ďalej ubezpečila, predaj pozemku je dobre zazmluvnený a v prípade nedodržania podmienok a termínov musí kupujúci mestu vrátiť pozemok za rovnakú sumu aj s prípadnými nedokončenými stavbami.

V priebehu troch rokov má dôjsť k investícii v minimálnej výške 350 tis. eur, pričom kupujúci má výstavbu zabezpečiť z vlastných prostriedkov bez finančnej pomoci mesta Tornaľa.
Na bývalom parkovisku a tržnici tak má vzniknúť autobusová zastávka vrátane informačného systému pre cestujúcu verejnosť. V priebehu troch rokov má dôjsť k investícii v minimálnej výške 350 tis. eur, pričom kupujúci má výstavbu zabezpečiť z vlastných prostriedkov bez finančnej pomoci mesta Tornaľa.
Podľa primátorky ide v tomto prípade tiež o „historický projekt“, ktorý trvá 40 rokov a úzko súvisí s revitalizáciou hlavného námestia. „Vítam všetky projekty zabezpečované z európskych fondov, dúfam a pevne verím, že na určitej úrovni, hoci so zníženými komfortnými podmienkami oproti pôvodnému projektu, budeme mať autobusovú zastávku a konečne sa môže pristúpiť aj k rekonštrukcii námestia,“ uviedla na rokovaní primátorka Tornale.

Autobusovú zastávku chceli vynoviť a rozšíriť na jej pôvodnom mieste v centre mesta aj v uplynulých rokoch. So zámerom prišiel investor, SAD Lučenec, v zámere sa počítalo aj s úpravou časti znehodnoteného námestia. Poslanci mestského zastupiteľstva vtedy so zámerom súhlasili. Samospráva však neskôr v rámci pripomienkového konania dostala viac ako 15 reakcií k plánovanej výstavbe autobusovej stanice v centre mesta. Dôvodom bol vstup autobusov do samotného centra. Niektorí občania so zámerom ako takým súhlasili, boli by však radšej, keby stanicu postavili na neďalekej tržnici. Navyše podľa ďalšieho stanoviska Ministerstva pôdohospodárstva mestu v prípade zásahu do nedávno zrevitalizovanej zóny mohla hroziť aj pokuta.

Autobusová stanica v okresnom meste Rimavská Sobota po jej dokončení v roku 2013

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív SAD Lučenec a pôvodný zámer spoločnosti v centre mesta Tornaľa


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross