No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali sa zaoberajú s novým investorom, namierené má do priemyselnej zóny

V Tornali v okrese Revúca sa zaoberajú príchodom nového investora. Namierené to má do objektu priemyselného parku, bývalého textilného závodu Ozeta, na ktorý mesto získalo finančnú podporu približne pred desiatimi rokmi. „Momentálne pripravujeme objekt na odovzdanie a podpis zmluvy s investorom,” priblížil pre Rimava.sk prednosta mestského úradu Ladislav Nagy. Podľa jeho slov má ísť o spoločnosť Landis z Nitry, ktorá tu mieni zahájiť potravinársku výrobu. Má ísť o pražiareň kávy a obalovú techniku na čaje či iné potravinové prvky. Prácu by mali poskytnúť 10 až 12  zamestnancom.

V areáli sídli už spoločnosť Čaro slovenských byliniek. „Tá je už pred spustením a technika je v skúšobnej prevádzke,” dodal prednosta mestského úradu v Tornali. Okrem nej je tu v prenájme aj nemecká spoločnosť Himolla Group, ktorá vyrába poťahy na sedacie súpravy a patrí k najväčším investorom.

Drevári si našli miesto v mestskej časti Králik

Pred pár rokmi chcela v meste svoju výrobu začať aj spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním dreva. Ako pripomenul Nagy, spoločnosti Carman Timber neprešiel projekt realizácie a nedostali nenávratný finančný príspevok. Medzičasom sa však v mestskej časti Králik rozbehla ďalšia spoločnosť Wood exim, ktorá spracováva bukové drevo a podarilo sa im získať finančné prostriedky NFP z operačných programov na výstavbu naparovacej s sušiacej haly. „V súčasnosti už zamestnáva ľudí a predpokladaný počet zamestnancov je 40 ľudí,” zdôraznil Nagy. Zároveň doplnil, že spoločnosť získala financie aj z regionálneho príspevku pre menej rozvinuté okresy vo výške 154 tis. eur, ktorú vybavovalo Centrum podpory regionálneho rozvoja v Tornali. Použité boli na nákup nakladacích mechanizmov.

Mesto Tornaľa získalo nenávratný príspevok vo výške približne 10 miliónov eur na revitalizáciu objektu nefunkčného textilného závodu Ozeta začiatkom roka 2009.

Samospráve sa vtedy nedarilo nájsť investora od skolaudovania priemyselného parku v júni 2011. Subjekty, ktoré sa tam pôvodne zaviazali v ľahkom priemysle investovať, svoje zámery nezrealizovali.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross