No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali začali s výmenou verejného osvetlenia, mestskú kasu to zaťaží minimálne

tornala-11V Tornali začali s výmenou a doplnením verejného osvetlenia, na ktoré samospráva získala nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 700 tis. eur. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, kvalita nových led svetiel je neporovnateľná so starými, čo si pochvaľujú aj občania. Podľa jeho slov začali s výmenou postupne od Sídliska Juh, cez Športovú ulicu a teraz robia ulice okolo priemyselného parku. „Ulice vyzerajú v noci ako Hollywood. Pracovníci idú dobrým tempom. Zmluvný termín bude pravdepodobne dodržaný,“ povedal prednosta a dodal, že pracovníci urobia približne jednu ulicu za deň.
Do polovice tohto roka tak majú celkovo zrekonštruovať osvetlenie na približne 450 kusoch starých osvetľovacích bodoch a takmer 350 nových, doplnených, predpokladaná úspora je podľa prednostu viac ako 60 percent. Svetelné body vymenia okrem mesta aj v mestských častiach Stárňa, Behynce a Králik.

Zároveň spomenul, že na základe kvalitne pripraveného projektu dostanú približne 99 percent sumy, ktorú žiadali. Samospráva by tak mala projekt dofinancovať sumou len takmer 4 tis. eur. Dodávateľom je spoločnosť Eltodo osvetlenie so sídlom v Košiciach. „Bol to pre nás strategický projekt a dobrý dopad to bude mať na celé mesto,“ uzavrel Nagy.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross