No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali zavedú kamerový systém, pomôžu im v tom podnikatelia

tornalaV Tornali by mali do konca roka zaviesť kamerový systém v najfrekventovanejších častiach mesta, v centre, na Poštovej a Štúrovej ulici ako aj na Sídlisku Stred a Juh. Ako ďalej Rimava.sk informoval prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, vzhľadom na finančnú situáciu mesta sa rozhodli, že nepožiadajú o nenávratný finančný príspevok ale dohodnú sa na spolupráci s miestnymi podnikateľmi. Podľa prednostu využijú optické káble spoločnosti, ktorá u nich poskytuje internet a súkromnú bezpečnostnú službu, ktorá bude z priemyselného parku priestranstvá monitorovať. Zároveň doplnil, že už prebieha nákup techniky v hodnote približne 10 tis. eur. Výhodou podľa neho je, že nebudú musieť platiť naraz ale v splátkach po dobu 36 mesiacov a budú mať zabezpečený aj servis.

„Mesto bolo dlho v ozdravnom režime a po konsolidácii sme nemali prostriedky na to, aby sme zlepšovali bezpečnosť v meste, ale toto je veľmi dobrý spôsob riešenia,“ podotkol Nagy, podľa ktorého mali tri možnosti riešenia situácie, políciu, občianske hliadky alebo kamerový systém. „Kamery nám odporúčajú aj policajné zložky,“ priblížil prednosta a dodal, že vypracujú aj bezpečnostný projekt a na verejné priestranstvá osadia upozornenia o tom, že sú monitorované.
Kamerový systém iniciovali podľa prednostu občania, vedenie mesta a aj poslanci, ktorí s návrhom na nedávnom rokovaní mestského zastupiteľstva jednohlasne súhlasili. „Bola tu aj vhodná chvíľa podchytiť podnikateľské subjekty v spoločnom záujme,“ poznamenal Nagy. Ako spomenul, lokality vytipovali na základe analýzy páchania trestnej činnosti, ktorá je vyššia ako na iných miestach. Ako dodal, ide o krádeže poklopov, narušenia verejného poriadku, drogovú trestnú činnosť alebo iné trestné činy.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google Earth


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross