No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali získali viac ako 700 tis. eur na verejné osvetlenie, úspešná bola aj Hnúšťa

verejne-osvetlenieTornaľská samospráva získala nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 700 tis. eur. V meste a mestských častiach Stárňa, Behynce a Králik by tak mali vymeniť verejné osvetlenie, samospráva by mala projekt dofinancovať sumou len takmer 4 tis. eur. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu Ladislav Nagy. Ako ďalej spomenul, dostanú približne 99 percent sumy, ktorú žiadali. „Projekt bol vypracovaný na veľmi dobrej úrovni, je to veľmi veľký úspech,“ povedal Nagy. Mesto by tak podľa neho malo do polovice budúceho roka zrekonštruovať osvetlenie na približne 450 kusov starých osvetľovacích bodov a 338 nových, doplnených, predpokladaná úspora je podľa prednostu viac ako 60 percent. „Máme veľmi zastaralú sieť, zariadenia sa budú optimalizovať. Bude to veľký prínos pre výdavkovú časť mesta,“ dodal prednosta, podľa ktorého ide po kanalizácii o druhý úspešný strategický projekt mesta. Dodávateľom má byť spoločnosť Eltodo osvetlenie so sídlom v Košiciach.

V predošlej etape financie na verejné osvetlenie získala samospráva v Tisovci, ktorá už projekt finišuje. Dokončený má byť tento rok. Staré lampy nahradili moderné ledkové svetlá. Ministerstvo hospodárstva schválilo mestu nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 430 tis. eur, pričom neoprávnené výdavky boli vyčíslené na viac ako 42 tis. eur.

Podľa najnovších informácií z minulého týždňa podporu získala aj samospráva v Hnúšti. Ako Rimava.sk informovala prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, verejné osvetlenie sa malo týkať mestských častí Polom, Hačava a Hačava-Skálie. Zámer by mali odsúhlasiť ešte mestskí poslanci, výška neoprávnených nákladov bola odhadnutá na 6,5 tis. eur a kofinancovanie na viac ako 4 tis. eur. Podľa primátora mesta Michala Bagačku príspevok, v hodnote približne 100 tis. eur, schválili. „Keďže to nie je veľký projekt a ide o mestské časti, tak to zvládneme v termínoch, aj keď sú dosť šibeničné,“ povedal Bagačka a dodal, že do výmeny svetiel budú zapojené aj Technické služby mesta.

Projekt na rekonštrukciu verejného osvetlenia podali aj v Klenovci, pre vysokú čiastku neoprávnených nákladov ho však nečerpali. Projekt podľa starostky Zlaty Kaštanovej vypracovali na viac ako 300 tis. eur pričom im ministerstvo hospodárstva vyškrtalo niektoré položky a za neoprávnené výdavky uznalo viac ako 90 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross