Valachová prevalcovala konkurenciu, z MSR si odnáša množstvo pódiových umiestnení

13. decembra 2023 | | | |  |

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/RIMAVSKÁ SOBOTA – Plavci z Rimavskej Soboty sa zúčastnili v dňoch 8. - 10. decembra na majstrovstvách Slovenskej republiky starších žiakov. Tie sa konali v krytej plavárni v Spišskej Novej Vsi.

Predposledných pretekov tejto sezóny sa zúčastnilo 250 plavcov z 54 plaveckých klubov, z toho tri plavkyne klubu z Rimavskej Soboty. Medzi najlepšími na Slovensku v danej kategórii si Soboťanky vybojovali aj pódiové umiestnenia.

Najlepšie si počínala Ela Valachová, ktorá si z východu odniesla štyri tituly vicemajsterky a tri majsterky Slovenska. Druhá bola v disciplínach 50 metrov voľný spôsob, 200 metrov voľný spôsob, 100 metrov motýlik a 100 metrov polohové preteky. Najlepšia bola v disciplínach 100 metrov voľný spôsob, 100 metrov znak a 200 metrov znak.

V znakových disciplínach reprezentovala R. Sobotu aj Sofia Látková, ktorá na 100 metrov skončila dvanásta a o tri pozície si pohoršila na 200-metrovej trati.

Trojicu reprezentantiek mesta uzavrela Emília Schedlingová, ktorá pretekala v kraulových disciplínach. Na 14. mieste skončila na 200 metrov a na 100 metrov voľným spôsobom dosiahla 17. miesto

Posledná plavecká súťaž roku 2023 sa bude konať v sobotu (23. decembra) v Žiari nad Hronom. Najlepší výsledok sa pokúsi dosiahnuť osemnásť plavcov z rimavskosobotského klubu.