No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vaľo finišoval na majstrovstvách Slovenska medzi najlepšími, s umiestnením ale spokojný nie je

Pelotón juniorských majstrovstiev Slovenska a Česka. Zdroj: Ján Melicher

TLMAČE – Rodák z Rimavskej Soboty a cyklista Roman Vaľo mladší absolvoval jeho prvé juniorské majstrovstvá Slovenska a Česka. Do cieľa prišiel na výbornom siedmom mieste, keď šprintoval v závere medzi najlepšími.

"Pripravoval som sa, samozrejme, celý rok s klubom v Žiline, posledné dva mesiace to bola intenzívna príprava," povedal Vaľo, ktorý jazdí za tím CyS – Akadémia Petra Sagana. Z tohto žilinského tímu štartovali celkovo štyria pretekári, no Vaľo bol najlepší z nich.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, trať poznal, pretože už predošlý rok tam jazdil slovenský pohár. "Bola jedna z tých jednoduchších, ale mala aj kritické miesta, kde sa to všetko dalo stratiť. Trať mi osobne vyhovovala, lebo bola celkom klasikárska," opísal Vaľo trať, ktorá merala takmer 130 kilometrov.

Do záverečného špurtu išlo 21 pretekárov. "Keď sa nám už cieľ blížil, nachádzal som sa na konci balíka. No po dvoch zákrutách do cieľa som sa predral dopredu, nakoľko skupina pred cieľom spomalila. Stratil som pár cenných miest na záverečný šprint, ktoré ma obrali o lepšie umiestnenie," zhodnotil záverečné metre pretekov.

S výsledným 7. miestom ale Vaľo spokojný veľmi nie je. "Mohol som sa umiestniť ešte lepšie, ale na prvoročáka z mojej silnej kategórie to nie je na zahodenie," uzavrel.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross