No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vďaka Európskemu týždňu mobility môžete využiť polovičné zľavy v múzeách v našom regióne

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC – Zľavy zo vstupného v kultúrnych inštitúciách môžete počas tretieho septembrového víkendu (16. a 17. 9.) využiť aj v Rimavskej Sobote, Lučenci aj Fiľakove.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility (ETM). Podporiť iné, ekologickejšie druhy dopravy, plánuje opäť prostredníctvom výzvy Nechajte auto doma. Všetci, ktorí tak urobia, sa môžu tešiť na polovičné zľavy zo vstupného, ktoré sa týkajú aj múzea v Rimavskej Sobote, Lučenci aj Fiľakove. Na uplatnenie zľavy stačí prísť inak, ako osobným autom.

Článok pokračuje pod reklamou


Tretí ročník spoločného projektu ETM bude výnimočný tým, že sa do neho tento rok po prvý raz zapojilo spolu až osemnásť kultúrnych inštitúcií z celého kraja. Veľmi nás to teší a zatiaľ je to historické maximum. Medzi tohtoročnými nováčikmi je aj Hradné múzeum vo Fiľakove,“ informoval riaditeľ odboru kultúry Úradu BBSK Peter Černek.

V Novohradskom múzeu a Mestskom múzeu v Lučenci budú pre návštevníkov pripravené komentované prehliadky k expozícii a aktuálnym výstavám, v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote vám v rámci výstavy Legendárne Priateľstvá Petőfiho predstavia, ako sa cestovalo po Gemeri a Uhorsku v novoveku a Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo prehliadku historických zbraní a odevu z obdobia 16. a 17. storočia. 

Otváracie hodiny sú dostupné priamo na webových stránkach jednotlivých múzeí a galérií, pri ceste vlakom či autobusom predložte cestovný lístok, v prípade iného spôsobu dopravy stačí ústne vyhlásenie o tom, aký dopravný prostriedok ste pri ceste za kultúrou využili.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross