No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči boli privolaní do Veľkých Teriakoviec, údajne horelo zariadenie karavanu

VEĽKÉ TERIAKOVCE – Hasiči v Gemeri-Malohonte a Novohrade mali naozaj rušnú sobotu. Po troch zásahoch v Rimavskej Sobote, Mýtnej a Tomášovciach boli okolo 23:00 vyslaní ešte do Veľkých Teriakoviec s podozrením na požiar karavanu pri rodinnom dome.

Na miesto prišli dve hasičské vozidlá a krátko po nich i hliadka polície. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) boli pripravení na zásah s dýchacími prístrojmi a na miesto sa dostavili aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce V. Teriakovce.

Článok pokračuje pod reklamouNapokon však zásah profesionálnych ani dobrovoľných hasičov nebol potrebný, pretože nešlo o požiar, ale len veľký oheň pri údajnom spaľovaní zariadenia karavanu. Uhasili ho samotní obyvatelia domu. Miesto následne skontrolovali aj policajti.

Ako nám potvrdili miestni obyvatelia, šlo skutočne o veľký oheň a jeho žiara ožarovala okolie. V súvislosti s ním bolo prakticky v celej obci cítiť silný štipľavý a prenikavý zápach horiacej gumy a plastov.

Obyvateľom domu sa príchod záchranných zložiek evidentne nepáčil, čo dávali najavo hlasným krikom. Údajne má ísť o ľudí, ktorí pred niekoľkými rokmi žili v lese v maringotke medzi Rimavským Brezovom a Kyjaticami. Informoval vtedy o nich portál mynovohrad.sk.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross