No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Veľký Blh a Rimavská Seč získali financie na úpravu verejných priestranstiev

18. septembra 2009 |  | |

Nenávratný finančný príspevok v hodnote viac ako 600 a 400 tis. eur získali obce Rimavská Seč a Veľký Blh v Rimavskosobotskom okrese. Obe obce v prvom hodnotiacom kole uspeli so žiadosťou v rámci regionálneho operačného programu „Regenerácia sídiel“. Pre Rimava.sk to potvrdil hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja Roman Lebeda.

Vo Veľkom Blhu žiadali financie na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov, ako aj na úpravu verejných priestranstiev v obci.  Celkové oprávnené výdavky sú vyčíslené na takmer 460 tis.  eur (13,8 mil. Sk), obec sa na realizácii bude podieľať 5 percentnou čiastkou.

Ako pre Rimava.sk uviedol starosta Veľkého Blhu Tibor Csúr, projekt je zameraný predovšetkým na úpravu centra obce, podávali ho po prvýkrát.

Sumu vo výške viac ako 625 tis eur (18,8 mil. Sk) získala obec Rimavská Seč v južnej časti okresu. Peniaze sú určené na revitalizáciu centra obce.

Výzva na predkladanie Žiadostí o nenávratný finančný príspevok v rámci opatrenia 4.1 Regionálneho operačného programu bola vyhlásená 16. marca 2009. Prijímanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok prebiehalo v dvoch hodnotiacich kolách, každé kolo trvalo 10 týždňov. Druhé hodnotiace kolo trvá do dnešného dňa,  18. septembra, čo je aj termín ukončenia výzvy a posledný možný termín na predloženie žiadosti.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross