Veľký úspech cyklistky z Hrachova. Na Slovenskom pohári si vybojovala prvé miesto

Zdroj: FB Martina Krahulcová

RAJECKÉ TEPLICE – Martina Krahulcová opäť úspešne reprezentovala náš región na prestížnej cyklistickej súťaži. Uplynulú sobotu (20. mája) sa v Rajeckých Tepliciach konali preteky horských bicyklov Škoda Bike Open Tour – najväčšia séria horských maratónov na Slovensku, ktoré boli súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM.

Pretekov sa zúčastnila aj úspešná cyklistka z Hrachova, ktorá opäť ukázala, že právom patrí medzi cyklistickú elitu. "Súťažila som v kategórii ženy na trati dlhej 75 kilometrov, kde sme nastúpali 2 100 metrov. Trať bola náročná dlhým stúpaním do kopca a následným zjazdom po makadamovom povrchu. Trať sa mi podarilo prejsť za 3 hodiny a 45 minút a do cieľa som dorazila na 1. mieste vo svojej kategórii," uviedla pre portál Rimava.sk Martina Krahulcová.

Preteky boli súčasťou jej prípravy na majstrovstvá Európy v maratóne, ktoré sa budú konať začiatkom júna vo Francúzsku a taktiež na majstovstvá sveta v Glasgowe. Ďalšie kolo Slovenského pohára série Škoda Bike Open Tour pokračuje 10. júna v Slovenskom raji.

Zdroj: Martina Krahulcová